Путін пропонує на 10 років висилати з Росії українських нелегалів

Путін пропонує на 10 років висилати з Росії українських нелегалів

Путіна обурили українські мігранти: для нелегалів готують "чорні списки" / Фото: AFP

Путін запропонував саджати тих, хто селить мігрантів до "гумових квартир", та заборонити в'їзд депортованим.

Російський прем'єр Володимир Путін запропонував на 5-10 років закривати в'їзд до Росії для порушників міграційного законодавства, а також запровадити кримінальну відповідальність за надання нелегалам роботи і житла.

Як випливає з його бесіди з главою Федеральної міграційної служби Костянтином Ромодановським, російська влада особливо незадоволена мігрантами з України.

"Громадяни України на дві доби приїжджають, заробляють гроші, не платять податки, на один день їдуть до себе і знову повертаються", - сказав Ромодановський.

"Обходять його, коротше", - відреагував Путін.

Після цього прем'єр оголосив свої ініціативи щодо посилення кримінальних покарань для тих, хто організовує прибуття мігрантів до Росії, а також селить їх у підвалах і "гумових" квартирах.

"Росія не збирається закриватися, від кого-небудь відгороджуватися, але що нам, безумовно, необхідно - це на порядок посилити вимоги до якості міграційної політики, зокрема регулювання трудової міграції", - заявив прем'єр.

Водночас Путін виступив з ініціативою створення в Росії центрів доміграційної підготовки, де мігранти проходитимуть професійну підготовку, а також вчитимуть російську мову, основні закони країни, культурні норми і традиції народів РФ.

"Пропонується закрити в'їзд до Росії на термін від п'яти до десяти років, а, можливо, й на більш тривалий період, для тих, хто попався на неодноразовому злісному порушені міграційного законодавства або був висланий з країни за судовим рішенням", - сказав Путін.

Варто зазначити, що національне питання стало частиною порядку денного російської влади ще минулого року після погрому на Манежній площі. Путін неодноразово заявляв, що приїжджі мають поважати місцеве населення й дотримуватися не тільки законів, але й звичаїв.

Минулого тижня на зустрічі з футбольними фанатами, багато з яких дотримуються націоналістичних поглядів, Путін пообіцяв, що приділить увагу цьому питанню у своїй передвиборчій програмі.

Повʼязані теми:

Наступна публікація