Росія сама себе обклала санкціями та ізолювала від світу – єврокомісар Ган

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росія сама себе обклала санкціями та ізолювала від світу – єврокомісар Ган

Йоганнес Ган упевнений, що санкції ЄС вплинуть на Росію

Євросоюз може запропонувати лише дипломатичне вирішення конфлікту на сході України.

Євросоюз може сприяти вирішенню конфлікту на Донбасі, але не втручатиметься в нього. Про це заявив комісар ЄС з розширення і політики сусідства Йоганнес Ган.

"У нас немає армії, і військове рішення – це не наше бачення. Ми завжди були відкриті до переговорів з Україною і Росією, ці двері відкриті", - пояснив він.

Водночас в інтерв'ю виданню "Новое время" дипломат висловив надію на те, що величезний вплив на врегулювання ситуацій матимуть санкції ЄС стосовно Росії.

"Вони вже впливають. Подивіться на економіку Росії – ситуація все гірше і гірше. Думаю, це призведе до поліпшення ситуації в Україні – швидше рано, ніж пізно", - наголосив Ган.

Єврокомісар уточнив, що санкції були вимушеним кроком і ніхто в ЄС не шукав нагоди їх запровадити.

"Це вимушений крок. Це реакція на негідну поведінку Росії, зокрема окупацію Криму і присутність військ у Східній Україні", - пояснив політик.

Він висловив упевненість, що Росія сама відповідальна за наслідки, до яких призведуть санкції.

"Економічна ситуація в Росії погіршується. Це відбувається не тільки через зниження цін на нафту. Подивіться на падіння рубля, відтік інвестицій, прискорення інфляції, дефіцит певних товарів та продуктів харчування. Це дуже помітно, наприклад, в Москві. У якийсь момент це викличе правильну реакцію. У цьому сенсі ми можемо говорити про те, що санкції, як ми і передбачали, матимуть ефект у довгостроковій перспективі. Але самими серйозними санкціями Росія обклала себе сама – поставивши себе в таке становище і ізолювавши себе від світу", - заявив Ган.

Як уже повідомлялося, єврокомісар Ган раз на три місяці інспектуватиме Україну, аби побачити швидкі реформи.

Євросоюз виділить Україні півмільярда євро фінансової допомоги у грудні

Євросоюз виділить Україні півмільярда євро фінансової допомоги у грудні

Наступна публікація