Російські ВПС вторглися в повітряний простір Грузії

Російські ВПС вторглися в повітряний простір Грузії

Російські ВПС порушили повітряний простір Грузії. Ілюстрація.

У грузинському МЗС назвали такі дії Росії провокаційними. 

Фото: interpolit.ru
МЗС Грузії звинуватило Росію в порушенні повітряного простору республіки військовим літаком в районі кордону з Південною Осетією.

Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на заяву грузинського зовнішньополітичного відомства.

За даними міністерства, 19 серпня о 10:57 ранку з боку "окупованого" села Хелчуа в напрямку села Зардиаанткарі (Горійський район) пролетів російський Мі-8.

Тим самим, як йдеться в заяві, Росія порушила повітряний простір, контрольований Грузією. Після літак полетів у напрямку селища Ахалгорі.

Подібні дії Росії, вважають в грузинському МЗС, "мають провокаційний характер і створюють загрозу збереження безпеки і стабільності в регіоні".

В середині липня Грузія звинуватила Росію в розширенні кордону в Цхінвальському районі. У грузинському уряді говорили про те, що пред'являть російській стороні претензії за фактом перенесення розділової лінії вглиб території грузинських сіл Цителубані, Хурвалеті та Орчосані.

Варто також зазначити, що російські літаки досить часто стали порушувати повітряний простір інших країн. Наприклад, 15 серпня, винищувачі НАТО двічі за день перехоплювали російські літаки поблизу Латвії. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація