Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російські ЗМІ приписали Трампу вигадану цитату

Інформацію розтиражували десятки видань.

У російських виданнях з'явилась інформація про те, що кандидат в президенти США від Республіканської партії Дональда Трампа нібито розкритикував рішення Міжнародного Паралімпійського комітету щодо недопуску російських спортсменів на Паралімпіаду в Ріо.

Про це повідомляє "Голос Америки".

Неправдива інформація з'явилась у виданнях російських органів влади та в інформаційних агентствах. Фейк, у якому йшлося про те, що Трамп піддав нещадній критиці рішення Міжнародного Паралімпійського комітету щодо недопуску російських спортсменів на Паралімпіаду 2016 в Ріо-де-Жанейро, опублікували 25 серпня.

Так, кілька десятків російських газет, телеканалів і радіостанцій поширили з посиланням на BBC таку "цитату Трампа": "Рішення про недопуск російських паралімпійців прийняли повні кретини, які і є справжніми інвалідами. Як пояснити те, що спортсмени з Росії, де були скандали з застосуванням допінгу, виступали на Олімпіаді в Ріо, а всі російські паралімпійці, з якими не було допінгових скандалів, виступати не будуть? Зганяти свою нікчемність на сильних душею і тілом людей з обмеженими можливостями з Росії - чи це не підлість?"

Трамп

За допомогою пошуку в Інтернеті вдалося з'ясувати, що вперше інформація з посиланням на BBC з'явилася 23 серпня на одному з сумнівних інтернет-сайтів. Зазначається, що новина поширилась з величезною швидкістю.

Також, без будь-якої перевірки "цитату Трампа" передрукували на своїх інтернет-порталах "Російська Газета", що випускається Кабінетом Міністрів Росії, і "Парламентська Газета", що є органом Ради Федерації і Держдуми.

Своєю чергою, прес-служба BBC офіційно заявила, що вони не випускали новину з наявним коментарем Дональда Трампа з приводу відмови російським паралімпійцям в можливості брати участь в Іграх в Ріо.

Згодом, медіа стали видаляти повідомлення про "цитату Трампа" і пояснювати своїм читачам, що ті стали жертвою обману, вигаданого "інтернет-жартівниками". Однак "Російська газета" після визнання інформації фейком, залишила на своїх сторінках повний текст "цитати".

Нагадаємо, раніше Міжнародний паралімпійський комітет відсторонив збірну Росії від участі в Паралімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро через гучний скандал з допінгом. Крім того, МОК просить Міжнародні федерації з усіх зимових видів спорту заморозити підготовку до всіх великих турнірів в Росії - чемпіонатів світу, етапів Кубка світу, і активно пошукати інших організаторів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції