Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Саміт ЄС щодо бюджету на 2021-2027 роки завершився безрезультатно

Лідери країн ЄС не змогли узгодити бюджет через розбіжності щодо розміру внесків

Позачерговий саміт Євросоюзу, на якому обговорювався довгостроковий бюджет ЄС на 2021-2027 роки, завершився безрезультатно.

Як зазначив увечері в п'ятницю, 21 лютого, президент Європейської Ради Шарль Мішель на пресконференції після завершення саміту, "досягти домовленості виявилося неможливо". Він додав, що країнам-членам потрібно більше часу для вироблення рішення, зазначивши, що переговори були "дуже складними". Попри відсутність результату Мішель вважає цей саміт "необхідним та корисним".

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель після саміту вказала на те, що розбіжності між країнами-членами ЄС наразі надто великі, щоб досягти згоди. Дата нового саміту поки невідома, зазначила Меркель.

"Але ми повинні будемо повернутися до цієї теми", - наголосила вона, цитує агенція новин dpa.

Шарль Мішель поки не повідомив можливу дату нового саміту щодо бюджету.

На саміті ЄС, який розпочався 20 лютого, учасники мали визначити розмір бюджету та затвердити розподіл коштів. Шарль Мішель пропонував бюджет обсягом близько трильйона євро на вказаний період.

Одним з головних спірних моментів були розміри відрахувань до бюджету. Окремі країни, які перераховують до бюджету ЄС більше, ніж отримують з нього у вигляді різних дотацій, висловлювалися проти збільшення внеску кожної країни від 1% до 1,07% валового внутрішнього продукту. До таких країн належать, зокрема, Нідерланди, Данія, Швеція та Австрія. Тоді як представники країн ЄС з Південної та Східної Європи, які є переважно отримувачами з європейського бюджету, висловлювали протилежну думку. За словами прем'єра Угорщини Віктора Орбана, розмір внесків до бюджету повинен становити 1,3% від ВВП.

Ситуація ускладнюється виходом з ЄС Великої Британії, яка посідала друге місце після Німеччини за розмірами внесків до бюджету Євросоюзу. Через Brexit бюджет ЄС від 2021 до 2027 роки, за словами голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, недорахується 75 мільярдів євро.

Відео Євросоюз змінює правила приєднання країн

Євросоюз змінює правила приєднання країн. Європейська комісія оприлюднила сьогодні нові пропозиції щодо розширення. Вони, як кажуть експерти, ускладнють шлях до Європи. Ці нові правила мають велике значення і для України, переконують колеги в Брюсселі.  

Євросоюз змінює правила приєднання країн

 

Вибір редакції