Сенат Польщі ухвалив скандальний законопроект про Верховний суд

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Рішення ухвалили попри масові протести й критику з боку ЄС.

Сенат Польщі ухвалив підтриманий раніше Сеймом скандальний законопроект про реформу Верховного суду країни.

Голосування відбулося в ніч проти суботи, 22 липня, передає Reuters.

Обидві палати парламенту висловилися за реформу попри різку критику з боку Європейського Союзу та масові акції протесту.

Уввечері 21 липня десятки тисяч демонстрантів знову зібралися у Варшаві. Зокрема, перед будівлею Сенату після голосування вони вигукували "Ганьба! Зрадники!". Також протестувальники зібралися біля президентського палацу. Вони скандували "ми хочемо вето". Масштабні акції протесту відбулися також і в інших містах країни – Кракові, Вроцлаві та Познані.

ВідеоОбурені поляки протестують проти судової реформи

За даними проведеного телеканалом TVN опитування, 55% опитаних респондентів вважають, що президенту Анджею Дуді слід накласти вето на це закон. При цьому 29% виступають за його підписання.

Раніше того ж дня Дуда дав згоду обговорити наступного понеділка судову реформу з чинною головою Верховного суду Малгожатою Герсдорф.

Водночас Сполучені Штати, які вважаються близьким союзником Варшави, закликали польський уряд під час реформи не порушувати конституції, міжнародних зобов'язань країни, а також поважати незалежність судової гілки влади.

Нагадаємо, у Європарламенті вважають, що відтоді, як Польща почала реформувати систему юстиції, демократія в країні опинилася під загрозою. Слідом за реформою Конституційного суду 2016 року, депутати взялися за решту судової системи.

Реформувати хочуть Верховний суд, а він є інстанцією, що встановлює легітимність виборів, тож ідеться не лише про порушення принципу верховенства права, а й про те, що Польща більше не може гарантувати проведення вільних виборів.

Попередньо президент Польщі Анджей Дуда не підписав законопроект про судову реформу. 

ВідеоПрезидент Польщі не підписав закон про судову реформу, який вивів на вулиці десятки тисяч людей

Залиште свій коментар

Вибір редакції