Сенат США назвав конституційним імпічмент Трампа: що далі
Сенат почав процес над Трампом.

Сенат Конгресу США почав процес над експрезидентом Дональдом Трампом і проголосував за конституційність процесу щодо імпічменту колишньому главі Білого дому.
Це означає, що процес відповідає американській конституції та завтра будуть слухання по суті.
Менеджери з імпічменту палати представників і команда Трампа матимуть по 16 годин протягом двох днів кожен, щоб представити свої доводи Сенату. Після виступів обох команд, відбудеться засідання, на якому сенатори зможуть поставити свої запитання. У сенаторів буде на це чотири години.
Якщо обидві сторони домовляться не викликати свідків, то є шанс, що процес щодо імпічменту Трампу закінчиться до початку наступного тижня.
Трампа звинувачують у підбурюванні до масових заворушень, що вилилося в штурм Капітолію на початку січня, коли загинули п'ятеро людей. Слухання в Сенаті нагадують судове засідання — з обвинуваченням і захистом. Сам Трамп заявив, що не свідчитиме.
Щоб оголосити імпічмент, необхідна підтримка 67 зі 100 сенаторів. А значить, це неможливо без голосів двох десятків республіканців — тобто однопартійців Трампа.
Він — єдиний американський президент, за яким двічі запускали процедуру імпічменту. Вперше — в 2019 році. Тоді Трампа звинуватили в перевищенні повноважень, проте пізніше виправдали.
Якщо цей імпічмент таки доведуть до кінця — Трамп, швидше за все, більше не зможе балотуватися в президенти.
Нагадаємо, вибори в США відбулися 3 листопада 2020. У грудні колегія вибірників в Сполучених Штатах вже остаточно офіційно вибрала Джо Байдена президентом: 306 голосів проти 232. Жоден з позовів Дональда Трампа в суд не допоміг йому втриматися при владі.
Відео Новини світу: в Сенаті США готові розпочати слухання про імпічмент Трампа
Слухання про імпічмент експрезидента США Дональда Трампа розпочнуться 9 лютого в американському Сенаті. Трампа звинувачують у підбурюванні до масових заворушень, що вилилося в штурм Капітолію на початку січня, коли загинули п’ятеро людей. Слухання в Сенаті нагадуватимуть судове засідання – із обвинуваченням та захистом. Сам Трамп заявив, що не свідчитиме.
