Екстремісти, ультраправі і прихильники дивної конспірології: хто штурмував і нищив Капітолій

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Екстремісти, ультраправі і прихильники дивної конспірології: хто штурмував і нищив Капітолій

GETTY IMAGES

Деякі з протестувальників несли символи і прапори, тісно пов'язані з певними ідеями й угрупованнями. 

Ким були протестувальники, які увірвалися в будівлю на Капітолійському пагорбі після участі в мітингу на підтримку Дональда Трампа.

Більш детально про це — у матеріалі BBC.News.

QAnon-прихильники серед протестувальників

На фотографіях можна помітити людей, пов'язаних з цілим списком екстремістських і ультраправих угруповань, а також прихильників дивних конспірологічних теорій, багато з яких вже довгий час проявляють активність на інтернет-ресурсах і мітингах на підтримку Трампа. У соціальних мережах швидко поширився неймовірний знімок чоловіка з розмальованим обличчям у хутряній шапці з рогами і американським прапором в руках. Його впізнали як Джейка Анджелі — широко відомого прихильника безпідставної конспірологічної теорії QAnon. Сам він називає себе шаманом QAnon.

У його соцмережах є записи про відвідування численних заходів, присвячених QAnon, а на власному YouTube-каналі розміщені відео про теорії змов. У листопаді його сфотографували на виступі з промовою про недоведені заяви на тему фальшивих виборів. Особиста сторінка "шамана QAnon" на Facebook заповнена зображеннями та мемами, які належать до різних екстремістських ідей і конспірологічних теорій.

"Proud Boys"

Інша група, яка була помічена під час штурму Капітолію, складається з членів ультраправого руху під назвою "Proud Boys". Угруповання повністю складається з чоловіків. Антиіммігрантська організація була заснована від 2016 року. На своїх перших президентських дебатах президент Трамп, відповідаючи на питання про "крайніх расистів" і бойовиків, сказав: "Proud Boys — відійдіть і приготуйтеся".

Нік Окс (справа) описує себе як "Гордий старійшина".

Один з учасників "Proud Boys" Нік Окс розмістив у твіттері селфі з підписом "Привіт з Капітолію, лол". Також він вів стрім з будівлі. У телеграмі Окс описує себе як "Староста Proud Boys з Гаваїв". Ніхто не зміг визначити людину, що стоїть поряд із ним.

Онлайн-інфлюенсери

Також на протестах були помічені особи з великою кількістю підписників. Серед них був і Том Джонет — відомий у соцмережах під ніком "Baked Alaska".

TWITTER

Його прямий ефір з Капітолію був розміщений на стримінговому сервісі і переглянутий тисячами людей. На відео Том Джонет розмовляє з іншими учасниками протесту — прихильник Трампа заробив собі славу інтернет-троля.

За описом американської некомерційної правової юридичної організації — Том Джонет є крайнім расистом. Він оскаржував це в коментарі до "The Insider". Його YouTube-канал був заблокований у жовтні після того, як він розмістив там відео, в якому гнобив працівників магазинів і відмовлявся носити маску в період пандемії коронавірусу. Інші інтернет-платформи, які вже закрили його акаунти, це твіттер і PayPal.

Хто написав записку Ненсі Пелосі

Фотографія чоловіка, який пробрався до кабінету демократки Ненсі Пелосі, стала вірусною. З'ясувалося, що чоловіка з фотографії звуть Річард Барнетт з Арканзасу.

Річард Барнетт залишив повідомлення спікеру Палати представників США Ненсі Пелосі з повідомленням "ми не відступимо".

Вже поза стінами Капітолію він розповів New York Times, що взяв з офісу Ненсі Пелосі конверт і залишив записку, в якій обізвав її нецензурними словами.

Конгресмен від республіканців Стів Вомек відреагував на це інтерв'ю в своєму пості в твіттері. Він написав: "Мені стає погано від думки, що всі перелічені нижче дії були вчинені виборцем". У доповідях місцевих ЗМІ говориться, що містер Барнетт пов'язаний з організацією, яка підтримує права на володіння зброєю. Також у нього брали інтерв'ю на мітингу "Stop the Steal", що проводився після закінчення президентських виборів. Цей рух відмовляється визнавати перемогу Джо Байдена і підтримує необгрунтовані заяви про фальсифікацію результатів виборів.

В інтерв'ю, організованому "Engaged Patriots" на мітингу, Барнетт сказав: "Якщо вам це не подобається, відправте кого-небудь за мною, тому що я так легко не здамся". Організація, пов'язана з містером Барнеттом, провела в жовтні збір коштів, виручка з яких, згідно місцевій газеті Westside Eagle Observer, "пішла" прямо в камери місцевого поліцейського управління.

Жодних ознак членів руху "Антифа"

Багато користувачів соцмереж, особливо ті, які пов'язані з QAnon або прихильниками Трампа, помітили, що серед агітаторів були учасники лівої групи "Антифа". Нібито вони були замасковані під прихильників Трампа, щоб дестабілізувати ситуацію. Низка республіканських політиків, таких, як представник США Метт Гетц, заявили, що це були "Антифа" під виглядом прихильників Трампа.

В одній з публікацій стверджувалося, що у одного з учасників протесту було татуювання "комуністичного молота", що є доказом того, що він не на боці Трампа. Однак, під час ближчого розгляду виявилося, що це символ із серії ігр Dishonored.

Також були припущення, що Анджелі, чоловік у хутряній шапці з рогами, був прихильником руху "Black Lives Matter". На підтримку цих слів користувачі соцмереж розмістили його фотографію з заходу в Арізоні. Анджелі дійсно там був, але як контрпротестувальник (виступав проти "Black Lives Matter"). На фотографіях, зроблених тоді, можна помітити, що він тримає в руках знак QAnon.

Прапори і символи

Як мінімум один з учасників протесту тримав прапор Конфедерації, яка представляє собою ті штати США, які підтримували продовження рабства під час громадянської війни. З цієї причини багато хто вважає цей прапор символом расизму, навіть були заклики заборонити його на території США. На противагу цьому, інші бачать в ньому важливу частину історії півдня Сполучених Штатів.

У липні було оголошено, що через нову політику відмови від використання "розділових символів", прапор Конфедерації не може бути розміщений на американських військових об'єктах. Президент Трамп у минулому захищав використання цього прапора, кажучи: "Я знаю людей, яким подобається прапор Конфедерації, але при цьому вони і не думають про рабство. Я просто думаю, що це свобода мови".

Також там були протестувальники з прапорами з закрученою гримучою змією на жовтому тлі з фразою "не наступи на мене". Це так званий Гадсденський прапор часів Американської революції і війни за вигнання британських колонізаторів.

Згідно зі статтею New Yorker, це прапор був перейнятий борцями за свободу в 1970-х роках, а від недавнього часу став улюбленим символом консервативних активістів Чаювання. Цей прапор був узятий правими за останні два десятиліття, говорить професорка Маргарет Уеір, експертка політології з університету Брауна. Він також використовується антиурядовими білими расистськими організаціями, які користуються насильницькими методами, додає вона.

Нагадаємо, що після подій штурму Капітолія, що відбулися 6 січня, Вашингтон разом з усією Америкою продовжує усвідомлювати, що сталося. Так не затверджували ще жодного президента в історії цієї країни. 

Штурм Капітолію: яка нині ситуація у Вашингтоні та як реагують на незвичну подію

Штурм Капітолію: яка нині ситуація у Вашингтоні та як реагують на незвичну подію
Наступна публікація