Шульц назвав держави ЄС, які вагаються щодо безвізу для України

Деякі-країни члени ЄС мають зауваження щодо механізму призупинення режиму.

Президент Європейського парламенту Мартін Шульц заявив, що надання безвізу Україні затримується через те, що країни члени-ЄС не можуть домовитися щодо механізму тимчасового призупинення дії Шенгену з третіми країнами.

Так Шульц зазначив, що до країн, які вагаються, належить не тільки Франція, де навесні 2017 відбудуться вибори, але й Італія, Бельгія та Німеччина. Про це повідомляє УНІАН.

"В Європейському парламенті ми зробили все можливе, щоб прискорити ухвалення рішення. В Європарламенті ми готові. Ми підготували все, ми навіть проголосували у відповідних комітетах, з одного боку, лібералізацію візового режиму, з другого — так званий механізм призупинення. Все, що висить, висить тут, в Раді, а не в Європарламенті. Я сподіваюся, що держави-члени знайдуть рішення", — заявив Шульц.

Глава Європарламенту також додав, що надання Україні безвізу залежить не від результатів виборів у Франції, а від здатності країн-членів домовитися між собой.

"У Нідерландах Угода про асоціацію ще не ратифікована. Тому ми повинні говорити не тільки про лібералізацію візового режиму, але й про введення в дію Угоди про асоціацію", — зазначив очільник ЄП.

Нагадаємо, 24 листопада розпочався саміт "Україна-ЄС". Сторони мають намір обговорити подальші кроки у візовій лібералізації, виконання Мінських угод і реформи, які дозволяють боротися з корупцією. 

Додамо, що під час саміту запровадження безвізового режиму оголошувати не стануть.

Безвізовий режим для України таки відкладається

У Брюсселі стартує саміт ЄС. Лідери Європейського союзу зустрічатимуться із президентом Петром Порошенком. Уже відомо, що безвіз відкладається орієнтовно до початку 2017 року, оскільки євроінституції нині розробляють механізм призупинення безвізового режиму для усіх країн, з якими він діє.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: