Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сирійська опозиція підтвердила приєднання до перемир'я - ЗМІ

Мирити Башара Асада з опозицією збираються тільки Росія, Туреччина та Іран.

У ніч проти п'ятниці в Сирії має цілком припинитися стрілянина, йдеться в ТСН.16.45.

Новий етап передбачає подальші мирні переговори в казахстанській Астані без Сполучених Штатів і без західних посередників. Тепер мирити Башара Асада з опозицією збираються тільки Росія, Туреччина та Іран. Ці країни погодилися розділити Сирію на зони впливу. У який саме спосіб,  ніхто ще не знає напевне.

Джерела агенції Reuters повідомляють, саме про це найближчим часом домовлятимуться в казахстанській Астані. Башара Асада хочуть залишити при владі ще на 4 роки - це вимога Ірану, який використовує Сирію, як коридор для постачання зброї ліванським бойовкам "Хезболли". Туреччина дістане під контроль північ країни.

Також агенція повідомляє з посиланням на заяву представників угруповань, що загони озброєної сирійської опозиції готові приєднатися до загальнонаціонального перемир'я, запропонованого Росією і Туреччиною.

Сили, що протидіють режиму Башара Асада в Сирії, не об'єднані. Від поміркованої Вільної Сирійської Армії до радикальних ісламістів на кшталт пов'язаної з Аль-Каїдою Джабхат ан-Нусри. На мир, начебто, пристала Вільна Сирійська Армія і ще кілька поміркованих угруповань.

"Після числених перемог одразу на кількох фронтах, з метою створення обставин для політичного вирішення сирійської кризи, військове командування оголошує повне припинення бойових дій по всій території Сирійської арабської республіки опівночі, тридцятого грудня" - ось, як про це повідомляє сирійське державне телебачення, що перебуває під контролем Асада.

У Туреччини в цій громадянській війні свій інтерес: велику територію уздовж турецького кордону обіймають сирійські курди. Анкара у будь-який спосіб хоче завадити їм встановити там адміністративний контроль. Саме через курдів турецький президент Ердоган чимдалі серйозніше ображається на Сполучені Штати, які підтримують їх, у тому числі і зброєю.

"Ми виступаємо гарантами цієї угоди між силами опозиції та Росією. Різноманітні групи бойовиків, що приїхали до Сирії з-за кордону, усі іноземці - мають повернутися додому", - заявив міністр закордонних справ Туреччини.

Принаймні 40 людей, серед них діти, сьогодні загинули в новому авіаударі по передмістю сирійської столиці Дамаска, яке утримують опозиційні сили. Точний час удару, до чи після підписання угоди про припинення вогню, не повідомляють.

Залиште свій коментар

Вибір редакції