Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Співробітник ООН: сирійський підліток, що голодує, помер на наших очах

Гуманітарні місії допустили до міста, яке перебуває у облозі кілька місяців.

Представники дитячої організації при ООН – ЮНІСЕФ – розповіли про жахи, які бачили у імпровізованому госпіталі у сирійському місті Мадайя, яке перебуває в облозі військ діючої влади з початку травня минулого року.

Як розповіла агентству AFP представник організації Ханаа Сінгер, так званий госпіталь місцеві мешканці облаштували у підвалі одного з будинків. Там на одному ліжку співробітники місії побачили двох голодуючих підлітків, пише Al Arabiya.

"Вони були худі, мов скелети", - каже Сінгер.

Доктор обстежив одного з підлітків, який мав більш слабкий вигляд, і помітив, що у хлопця немає пульсу. Цим хлопцем був 16-річний Алі.

"Доктор його обстежила і не виявила пульсу, тому почала реанімаційні заходи. Один, два, три рази… а потім подивилась на мене і каже: "Він пішов". І закрила йому очі", - розповідає представник місії.

Хлопчина, який лежав поруч почав панічно шепотіти: "Він що помер? Він помер?".

Родина загиблого хлопця, каже представник ЮНІСЕФ, сиділа поруч. Вони були настільки слабкими від голоду, що "навіть не могли стогнати, лише сльози тихо котились з очей".

Алі помер у четвер – це поки остання жертва голоду у Мадайї. Загалом більше двох десятків осіб у місті загинули від голоду з початку грудня.

Цього тижня до міста пустили два гуманітарні конвої під егідою ООН. Окрім їжі у Мадайю направили й пересувний госпіталь. Представникам місії місцеві жителі розповідають, що виживають завдяки супам з води, трави, листя та спецій.

"Діти в нас вибачались за те, що просять хліба. Вони питалися кілька разів, чи немає в нас кусня хлібу – а в нас не було. Тоді вони казали "Пробачте, тітонько". Просто за те, що хліба попросили", - розповіла Сінгер.

Представники місії кажуть, що просто гуманітарними конвоями місту не допоможеш, вони закликають сирійську владу зняти облогу.

Місто Мадайя було популярним гірським курортом, але з початком війни отримало стратегічне значення як місто на шляху з Дамаска в Ліван, де діють союзники Башара Ассада — "Хізбалла". Облога міста урядовими військами почалася в липні 2015 року — незабаром після того, як місто перейшло під контроль повстанців. Генсек ООН назвав голод у Сирії військовим злочином.

Залиште свій коментар

Вибір редакції