США готові здійснити попереджувальний удар по КНДР - NBC

Удар буде здійснений, якщо військові переконаються, що КНДР має намір дійсно провести випробування ядерної зброї.

Військові сили США в Тихоокеанському регіоні перебувають у готовності завдати превентивний удар по КНДР, якщо підтвердиться інформація про підготовку там чергового ядерного випробування.

Про це повідомили NBC одразу кілька високопоставлених джерел в американській розвідці.

"США готові здійснити попереджувальний удар звичайною зброєю по Північній Кореї у випадку, якщо переконаються, що КНДР має намір дійсно провести випробування ядерної зброї", - зазнають джерела видання.

За словами чиновників з американської розвідки, Сполучені Штати розмістили в районі Північної Кореї два есмінця, здатних атакувати крилатими ракетами "Томагавк". Один із них перебуває на відстані 480 км від ядерного полігону КНДР.

"Удар США може включати застосування ракет і бомб, а також проведення кібер- і спеціальних операцій на місцях", - йдеться в повідомленні. Небезпека такого нападу з боку США полягає в тому, що вона може спровокувати непередбачуваний режим КНДР напасти на свого південного сусіда, йдеться в матеріалі.

Американське авіаносне ударне угруповання вирушило в район Корейського півострова в суботу. Це було зроблено у відповідь на часті пуски балістичних ракет, проведені КНДР. Крім того, в Південній Кореї і Японії стверджують, що Пхеньян готує чергову провокацію до 15 квітня, в 105-у річницю з дня народження засновника країни Кім Ір Сена, або 25 квітня, у 85-ту річницю з дня заснування Корейської народної армії, причому, може йтися про ядерне випробування.

Раніше влада Північної Кореї закликала іноземних журналістів, які перебувають в країні, приготуватися до "великої і важливої події", яка відбудеться в найближчі дні. Сайт 38 North Інституту США і Кореї при американському університеті Джонса Хопкінса повідомляє, що останні супутникові знімки вказують на те, що КНДР завершила приготування до можливого нового ядерного випробування.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не дозволить Північній Кореї створити ракети, здатні досягти території США і готовий вирішити проблему самостійно.

У Пхеньяні, своєю чергою, заявили, що готові до війни, яку, на думку Північної Кореї, прагне розв'язати Вашингтон.

Залиште свій коментар