США налякані появою в країні "шершнів-убивць": що про це відомо

США налякані появою в країні "шершнів-убивць": що про це відомо

Вони загрожують бджолам.

У США вперше виявили азіатських шершнів – їхня довжина близько 5 сантиметрів, вони вбивають бджіл, популяція яких і без того під загрозою, до того ж їхні укуси можуть вбити й людину.

Про це пише National Geographic.

Вчені не знають, як гігантські шершні родом з Азії опинилися в США, але їх виявили в штаті Вашингтон у грудні 2019-го. Кріс Муні, ентомолог з Департаменту сільського господарства штату каже, що скоріш за все вони випадково опинилися в пастці у вантажі з однією з країн, де вони живуть.

До цього вулик комах був знайдений і знищений в кінці 2019 року в сусідньому Нанаймо, Канада. Але генетичні тести показують, що ці гігантські шершні завезені окремо.

Азіатські гігантські шершні з Японії і Східної Азії вже зарекомендували себе як інвазійні види в інших країнах, таких як Південна Корея. Комахи утворюють колонії, що складаються з однієї королеви і безлічі робочих, які можуть відлетіти від вулика на близько 10 км. Вони їдять багатьох інших комах, але, здається, їм особливо подобаються бджоли.

Європейські бджоли (Apis mellifera), найбільш поширені запилювачі і не вміють захищатися від азіатських гігантських шершнів.

Поки що було лише два випадки зустрічі цих шершнів, що дозволяє припустити, що поблизу є колонія. Вони найбільш небезпечні в кінці літа і на початку осені, тож до цього часу їх може бути важко виявити.

У цих комах є жало довжиною близько пів сантиметра, яке може пробити захисний одяг, який зазвичай носять бджолярі. Дослідження показують, що навіть у людей, які не страждають на алергію, 50 або навіть менше укусів можуть призвести до смерті через враження нирок.

Відтоді як звістка про шершнів потрапила в американські ЗМІ, Муні завалили листами стурбовані американці: наполягають, що бачили комах. Втім фахівець каже, що в США було підтверджено лише два спостереження азіатського гігантського шершня, а люди, яким здається, що вони зустріли його в східній частині Північної Америки, ймовірно, плутають його з європейським шершнем. Він має схожий вигляд, але менш агресивний і небезпечний.

Вимирання комах інфографіка
ТСН.ua

Нагадаємо, мільйони бджіл загинули на Рівненщині - пасіки встелені мертвими комахами. Пасічники впевнені, що все через протруєне насіння, яким в агрохолдингу засівають поля. Однак у компанії своєї провини в масовій загибелі бджіл не вбачають.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів