США не просять Білорусь обирати між ними і Росією - Помпео

США не просять Білорусь обирати між ними і Росією - Помпео

Дата публікації
Перегляди
1773
Поділитись:
WhatsApp
Viber
США не просять Білорусь обирати між ними і Росією - Помпео

Фото: БЕЛТА

У столиці країни відбулась зустріч президента та американського посадовця.

У Мінську в суботу, 1 лютого, держсекретар США Майкл Помпео зустрівся з білоруським президентом Олександром Лукашенком. Про це повідомляє видання БЕЛТА.

"Дозвольте вас вітати в Мінську. Я щиро радий нашій зустрічі. Принаймні, з двох причин. По-перше, ви один з архітекторів сучасної політики США. Так у нас прийнято вважати. По-друге, дуже добре, що ви після різного роду непорозумінь у відносинах між Білоруссю і США, абсолютно безпідставних непорозумінь минулої влади, ризикнули приїхати до Мінська і подивитися на цю країну", - заявив Лукашенко.

Як зазначається, президент Білорусі розпочав зустріч з жарту про диктатуру. "У нас диктатура відрізняється тим, що всі відпочивають в суботу та неділю, а президент працює", - пожартував глава держави перед початком зустрічі.

В цілому Лукашенко висловив готовність обговорити всі питання, які сьогодні на порядку денному двосторонніх відносин.

Своєю чергою, Помпео зазначив, що США не просять Білорусь вибирати між відносинами з ними і Росією.

"Я сподіваюся, що ми можемо далі розвивати наші відносини в напрямку інвестицій для того, щоб Білорусь мала суверенітет і незалежність. Я так розумію, це те, що ви хочете", - додав він.

Держсекретар зазначив, що вивчив кілька звітів з цього питання і знає про тривалу історію білорусько-російських відносин. "Але ми не говоримо про вибір між нами і ними. Ми говоримо про дипломатичні зносини", - зауважив він.

Також Помпео анонсував призначення американського посла в Білорусі.

Нагадаємо, раніше переговори з Помпео провів міністр закордонних справ України Вадим Пристайко. Держсекретар США запевнив у повній підтримці України в справі припинення агресії РФ.

Також Помпео зазначив, що зустріч президентів Зеленського і Трампа, яка відбулася у вересні 2019 року у Нью-Йорку, була "дуже гарною".

Візит Помпео: держсекретар США прилетів до Києва, аби висловити підтримку Україні

Візит Помпео: держсекретар США прилетів до Києва, аби висловити підтримку Україні
Наступна публікація