Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гокінг повідомив, коли людство загине через нестерпну спеку

Наша планета стане непридатною для життя через глобальне потепління.

Британський фізик Стівен Гокінг вважає, що людство через 100 років може загинути через нестерпну спеку внаслідок глобального потепління. Про це вчений розповів в другому епізоді документального серіалу "Улюблені місця", повідомляє видання CNET.

Учений порівнює Землю з Венерою для кращої наочності. Колись Венера, як і Земля, була вкрита океанами, проте вони випаровувались через близьке розташування планети до Сонця. Водні випари, що акумулюють тепло,  наситили атмосферу планети і перетворили її на таку, якою ми її знаємо зараз: із температурою поверхні, що сягає 467 градусів за Цельсієм, та тиском, що перевищує земний в 93 рази і може розчавити підводний човен.

"Якщо ви зустрінете того, хто заперечує глобальне потепління, порадьте йому відправитися на Венеру. Я оплачу поїздку", - жартує науковець.

Отже, до того, що відбувається на Венері, призвів парниковий ефект, коли щільний хмарний покрив пропускає сонячне тепло, але перешкоджає його виходу назад в космос. Схожі процеси, хоч і в менших масштабах, відбуваються зараз і на Землі, де парниковим газом став вуглекислий.

Якщо зміни клімату триватимуть, впевнений Гокінг, Земля буде нагадувати Венеру. Вже через 100 років умови на нашій планеті почнуть незворотно погіршуватися, і людству доведеться шукати новий дім.

Нагадаємо, що Стівен Гокінг попередив, що майбутнє суспільства залежить від того, чи зможуть люди знайти новий будинок за межами планети Земля. Він додав, що пошуки планети для колонізації повинні початися вже зараз.

Залиште свій коментар

Вибір редакції