Трьох білоруських опозиціонерок висунули на Нобелівську премію миру

Трьох білоруських опозиціонерок висунули на Нобелівську премію миру

Фото: Associated Press

Тихановська заявила, що разом з нею на здобуття Нобелівської премії миру претендує весь білоруський народ.

Президент Литви Гітанас Науседа висунув одну з лідерок білоруської опозиції Світлану Тихановську на Нобелівську премію миру.

Про це сама Тихановська написала в Twitter. Вона додала, що разом з нею на цю премію висувається весь білоруський народ.

"Це чудовий вияв солідарності з Білоруссю і визнання нашої мирної боротьби за свободу, яка надихає весь світ від серпня минулого року", - підкреслила Тихановська.

За інформацією агентства AFP, на Нобелівську премію висунута всі три лідерки білоруської опозиції - окрім Тихановської, ще Марія Колесникова і Вероніка Цепкало.

Раніше Світлані Тихановській та іншим представникам білоруської опозиції присудили премію Європейського парламенту "За свободу думки", яка називається на честь радянського фізика і дисидента Андрія Сахарова. Вручення цієї нагороди відбулося в Брюсселі 16 грудня 2020 року.

На Нобелівську премію миру цього року претендує також рух за громадянські права Black Lives Matter ("Життя чорних мають значення", BLM).

Кандидатів на Нобелівську премію миру можуть висувати депутати парламентів і члени урядів різних країн світу, ректори та професори університетів, попередні володарі премії, а також колишні й чинні члени і радники Нобелівського комітету. Заявки приймаються до кінця січня. Потім оргкомітет премії миру назве короткий список претендентів на нагороду. Лауреат Нобелівської премії миру стане відомий у листопаді. У 2020 році цією премією нагородили Всесвітню продовольчу програму ООН.

Справа опозиціонерок: Тихановську і Колесникову звинуватили у спробі захопити державну владу

Справа опозиціонерок: Тихановську і Колесникову звинуватили у спробі захопити державну владу

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація