Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Казахстані заборонили польоти літаків моделі, котра розбилася в Алмати

У Казахстані заборонили польоти літаків моделі, котра розбилася в Алмати

Це стало першим рішенням урядової комісії, котра розслідуватиме обставини авіакатастрофи.

Влада Казахстану вирішила призупинити дію дозволи на польоту літаків моделі Fokker 100 на час розслідування обставин катастрофи, що сталася вранці 27 грудня біля аеропорту Алмати. Там при злеті розбився аналогічний борт.

Заборона на використання літаків була видана ще до того, як сформована урядова комісія на чолі з заступником прем'єр-міністра вирушила з Нур-Султана на місце трагедії. Експлуатація Fokker 100 зупинена "до з'ясування обставин" падіння літака в Алмати.

Фотогалерея Авіакатастрофа в Алмати - перші фото (9 фото)

Fokker 100 – це вузькофюзеляжний середньомагістральний реактивний пасажирський літак і найбільший серійний літак нідерландської авіабудівної компанії з однойменною назвою. Він уперше піднявся в повітря у 1986 році, міг умістити до 107 пасажирів і призначався для виконання коротких і середніх рейсів. Низькі експлуатаційні витрати і початкова відсутність конкуренції у своєму класі зробили його одним з найбільш популярних літаків наприкінці 1980-х років. Згодом цю нішу зайняли удосконалені машин сімейств Bombardier CRJ200 і Embraer ERJ 145, повідомляє Вікіпедія.

Хоча літак і був успішним на ринку, але через малоефективний менеджмент компанія продовжувала втрачати гроші і остаточно збанкрутувала в березні 1996 року. Виробництво літаків Fokker 100 завершилося в 1997 році. Всього було вироблено 283 повітряних судна, в експлуатації нині залишилося близько 200 із них.

Як повідомлялося, в Алмати зазнав катастрофи літак, який виконував внутрішній рейс із Алмати до Нур-Султана. На борту перебували 100 людей. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції