У Македонії провалився референдум щодо зміни назви країни - ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Явка на всенародному голосуванні становила менше 50 відсотків,

Референдум у Македонії щодо зміни назви країни, необхідної для її євроатлантичної інтеграції, провалився.

Згідно з даними державної виборчої комісії Македонії, станом на 18:30 за місцевим часом, тобто за півгодини до закриття виборчих дільниць, явка на плебісциті становила не більше 34 відсотків з 1,8 мільйона виборців, передає агенція новин dpa.

Для набуття чинності результатів всенародного голосування явка на референдумі мала становити не менше 50 відсотків, ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, уряди Греції та Македонії погодили умови зміни назви колишньої частини Югославії. Історична суперечка між Скоп'є та Афінами щодо назви цієї невеликої балканської країни вважається головною перепоною на шляху Македонії до вступу в Європейський Союз (ЄС) та Північноатлантичний Альянс (НАТО). Афіни постійно блокували будь-який рух Скоп'є в цьому напрямку. Але рішення щодо нової назви Македонії має ухвалюватися лише на всенародному голосуванні.

Македонія вважається кандидатом на вступ до ЄС з 2005 року. В Брюсселі раніше вже сигналізували готовність до відновлення переговорів про набуття членства цієї балканської країни в Євросоюзі. Так само в адміністрації США наголошували, що в разі обрання македонцями іншої назви для своєї країни вона стане 30-м членом НАТО. Раніше міністр оборони США Джеймс Меттіс також застерігав македонців від можливого втручання Росії у перебіг референдуму.

ВідеоМакедонія домовилася із Грецією про перейменування країни

Відтепер країна називатиметься "Республіка Північна Македонія". Після розпаду Югославії упродовж 27 років Скоп’є та Афіни сперечалися. Греки вважають, що назва "Македонія" належить одній із їхніх північних провінцій, де народився Олександр Македонський, а сусіди назву нібито просто вкрали. Через це Греція блокувала вступ балканської республіки у ЄС та НАТО.У Скоп’є обіцяють тепер внести зміни до конституції. Угоду про перейменування мають підписати вже цього тижня.

Македонія домовилася із Грецією про перейменування країни

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції