У Москві розстріляли відомого чеченського поета

У Москві розстріляли відомого чеченського поета

Руслан Ахтаханов. Фото з його офіційного сайту ruslan-ahtahanov.ru

Невідомі застрелили чеченського поета та діяча культури Руслана Ахтаханова, який вважав Чечню невід'ємною частиною Росії.

В ніч на 16 листопада в Москві вбили відомого чеченського поета та діяча культури Руслана Ахтаханова. Його застрелили біля під'їзду власного будинку.

За даними джерел в правоохоронних органах, Ахтаханов помер від п'яти вогнепальних поранень, одна з куль влучила йому в голову.

Як розповів ЗМІ анонімний правоохоронець, вбивство було скоєно досить зухвало: злочинець спочатку поранив Ахтаханова, а потім підійшов впритул і зробив контрольний постріл у голову.

Вбивця втік на автомобілі Ford Focus, пізніше машину виявили в кількох кварталах від місця злочину. У салоні знайшли пістолет з глушником.

Порушено кримінальну справу. Слідчі припускають, що вбивство мало замовний характер, та не виключають, що одним із мотивів вбивства могли бути суспільно-політичні погляди Ахтаханова.

"Слідчі та оперативні співробітники встановлюють коло спілкування убитого, його інтереси і суспільно-політичні погляди", - заявив офіційний представник СК РФ Володимир Маркін.

Руслан Ахтаханов був видатним діячем чеченської культури, який виступав за освіту і проти невігластва релігійних фундаменталістів. При цьому він був глибоко віруючим мусульманином. На початку 2000-х років він, перебуваючи на посаді директора представництва Сучасної гуманітарної академії Чеченської Республіки, був викрадений бойовиками і провів у полоні 47 днів.

У червні 2009 року Ахтаханов був одноголосно прийнятий до Спілки письменників Росії після виходу в світ віршованої збірки "Пишаюся Чечнею,що героїв подарувала світу". До того часу він написав і видав сім книг. У листопаді 2009 року Руслан Ахтаханов отримав спеціальну премію Артема Боровика "за тверду інтернаціоналістську позицію в житті і творчості".

Читайте також:

Засекречений свідок упізнав вбивцю Буданова: він був чеченським авторитетом

Вбитого в Одесі кілера Дикаєва таємно поховали в Чечні

У московському храмі розстріляли відомого священика-місіонера

У Росії розкрили таємницю вбивства Дудаєва. Його здали за мільйон доларів

Повʼязані теми:

Наступна публікація