Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Уряд Німеччини підготував законопроект про заборону пластикових пакетів

Заборона не поширюватиметься на пакети для сміття, а також легкі пакети у фруктово-овочевих відділах магазинів.

Уряд Німеччини підготував законопроєкт про заборону виробництва і використання пластикових пакетів з товщиною стінки менше 50 мікрометрів.

Про це у середу, 6 листопада, заявила міністерка охорони довкілля та ядерної безпеки ФРН Свенья Шульце. Законопроєкт надійде на розгляд парламенту.

За словами міністерки, заборона не поширюватиметься на пакети для сміття, а також ті, що використовуються у фруктово-овочевих відділах магазинів. Заборона на ці легкі пакети з товщиною стінки менше 15 мікрометрів може спричинити збільшення відходів, оскільки в цьому випадку товар довелося б упаковувати заздалегідь, пояснила Шульце.

Заборона поширюватиметься також на упаковки з так званого біопластика. Міністерка зазначила, що подібні упаковки вводять споживача в оману. Пластмаси, вироблені з таких матеріалів, як цукор, картопля або кукурудза, не обов'язково більш екологічні, ніж звичайні пластикові пакети. Крім того, їхнє виробництво пов'язане з використанням пестицидів і монокультур, а сам біопластик погано піддається повторному використанню.

Зараз в Німеччині в середньому використовується до 20 одноразових пластикових пакетів з товщиною стінки від 15 до 50 мкм на людину на рік. Таким чином, через торгівельні мережі за рік проходить 1,6 мільярда подібних пакетів. Припускається, що на заміну їм використовуватимуться багаторазові сумки з пластику і поліестеру. Багаторазові сумки вже з третього використання є більш екологічними, ніж одноразові пакети.

Нагадаємо, що у квітні цього року 17 торгових центрів і 100 магазинів Львова на день відмовились від пластикової упаковки в рамках просвітницької кампанії. Про намір відмовитися від одноразового пластику у Канаді, в червні цього року оголосив прем'єр-міністр країни Джастін Трюдо. А у липні минулого року одноразові пластикові пакети заборонили на більшій частині території Австралії.

Відео Євросоюз остаточно відмовляється від пластику

Відповідну директиву уже схвалила Рада ЄС. Раніше за неї проголосував Європарламент. До 2021 року в Європі вже не має бути жодного пластику. Заборона стосується одноразового посуду, столових приборів, трубочок для пиття, ватних паличок. А вже за десять років кожні дев’ять із десяти використаних пластикових пляшок мають бути відсортованими та переробленими.  

Євросоюз остаточно відмовляється від пластику

 

Вибір редакції