Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Південному Судані поблизу президентського палацу спалахнула масштабна стрілянина

Напередодні п'ятої річниці незалежності у країні різко зріс рівень насильства.

У столиці Південного Судану Джубі поблизу президентського палацу сталася масштабна стрілянина.

Стріляти почали перед тим, як президент країни Сальва Кіір та його заступник, колишній лідер повстанців Ріек Мачара, готувалися виступити перед ЗМІ з промовою до народу. Протягом приблизно 30 хвилин було чути спорадичні постріли зі стрілецької зброї та артилерії, після чого стрілянина поширилася на інші частини міста, передає AFP.

Коли стрілянина вщухла, Кіір сказав журналістам, що не може пояснити, що відбувається. Представник Мачара заявив, що спалахнули важкі бої, але вони ослабли.

Нове насильство сталося на наступний день після того, як п'ять урядових солдатів були вбиті в перестрілці з колишніми повстанцями в Джубі напередодні святкування п'ятої річниці незалежності країни від Судану у суботу. Це був перший випадок, коли армія та колишні повстанці зіткнулися у столиці Південного Судану після укладання мирної угоди у серпні 2015 року.

Південний Судан проголосив незалежність 9 липня 2011 року після референдуму, на якому 99% жителів країни проголосували за відокремлення від Судану. У 2013 році у країни виник кривавий міжетнічний конфлікт, коли заступник президента Мачара намагався скинути з посади голову держави Кііра (обидва представляють дві різні народності, що проживають у країні). Внаслідок конфлікту загинули більше 20 тисяч людей, 2,5 млн стали біженцями.

У серпні 2015 року між урядом та повстанцями була укладена мирна угода. У квітні цього року в країні було сформовано перехідний уряд національної єдності, до якого увійшли пропрезидентські та опозиційні сили. Цей уряд буде діяти впродовж 2,5 років, після чого у Південному Судані відбудутися загальні вибори.

Відео Рада Безпеки ООН відправляє до Південного Судану 5,5 тисяч додаткових миротворців

Залиште свій коментар

Вибір редакції