У Польщі відкрили справу проти активістів "Євромайдан-Варшава" за "образу Путіна"

Ініціювали розслідування члени прокремлівської партії.

Прокремлівська польська партія домоглася відкриття справи за "образу Путіна". Порушили її у Польщі проти активістів фундації "Євромайдан-Варшава", які пікетували російське посольство у Варшаві в День народження російського президента, повідомляє ТСН.12:00.

Плакати з різними надписами активісти принесли до посольства Росії у Варшаві в день народження Путіна. І ще була труна з хрестами, як символи того, до чого призвела військова інтервенція Путіна в Україну.

"Те, що пан Хутін – він Пуй, це теж не наша вина. Ми просто називаємо речі своїми іменами", - каже координатор "Євромайдан-Варшава" Наталя Панченко.

Але проросійська незареєстрована партія "Змяна" поскаржилася у прокуратуру – звинувачує активістів у злочині. За зневажливі плакати на Путіна, за схожість з Гітлером. І за те, що президента Російської Федерації називають як у всесвітньовідомій пісні харківських ультрасів. Хоча, на плакатах активістів надпис був іншим.

Українцям сказали - польський закон вимагає від прокурорів спитати у російських колег, чи не ображає їх фраза "Путін самі знаєте хто", за російським законодавством.

"Парадоксально, але тепер ми чекаємо на згоду російської сторони на те, щоби проти нас відкрили слідство", - розповідає активістка.

Члени "Змяни" кажуть, що Путін – "дуже зважений політик", тому ображати його не можна. Його партію у Польщі відмовляються реєструвати і називають "прокремлівськими агентами" за те, що підтримують анексію Криму і захоплюються ідеями терористів з так званих "ДНР" та "ЛНР". Лідер партії фотографувався з одним із ватажків бойовиків Захарченком, а так званий "закордонний міністр ДНР" є почесним співзасновником "Змяни".

"Я ніякий не агент. Більше того, я просто працюю консультантом з військових костюмів в російському кіно, це можна дізнатися. Я з Пореченковим спілкувався, і багатьма іншими на Мосфільмі. У мене абсолютно незалежний погляд", - каже член "Змяни" Мачей Поренба.

Євромайданівці вірять, що польське правосуддя розбереться і не каратиме їх. Адже раніше прокуратура проігнорувала скаргу прихильників Путіна на те, що євромайданівці "посадили його за ґрати" чекати на вирок Гаагського трибуналу.

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник

ВідеоПрокремлівська польська партія домоглася відкриття справи за образу Путіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: