У Празі згоріла старовинна церква, перевезена з України

Дата публікації
Перегляди
1104
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Вогонь охопив нижню частину дерев’яної конструкції церкви.

У Празі в середу, 28 жовтня, згоріла православна дерев'яна церква святого Михаїла, яка була перевезена з України. Пожежу ліквідували шість пожежних нарядів.

Ніхто не постраждав, але сама церква фактично зруйнована. Вогонь охопив нижню частину дерев’яної конструкції церкви, повідомляють Novinky.

Зазначається, що усередині знайшли кілька балонів з пропан-бутаном під тиском. Зараз на місці працюють слідчі для з'ясування причин пожежі.

"Я в шоці від звістки про пожежу в церкві св. Михаїла", - заявив у коментарі Укрінформу посол України в Чехії Євген Перебійніс.

Дипломат назвав церкву "одним із мостів" між Україною та Чехією та закликав поліцію ретельно розслідувати цей інцидент.

"Ми вважаємо реставрацію цього унікального пам'ятника справою честі для всіх нас", - заявив Перебійніс.

За його словами, служби охорони культурних пам'яток Праги оцінять можливість відновлення церкви після з'ясування обсягів пошкодження. Церква перебуває у власності міста Прага. Її включено до маршруту екскурсій "Українська Прага".

Також керівник українського посольства зазначив, що дипломати вестимуть переговори з міською владою про відновлення. Розглядається також можливість звернення до Закарпатської області, щоб знайшли майстрів, які володіють відповідними навичками і технікою відновлення.

Пізніше Перебийніс повідомив, що за оприлюдненою інформацією речника магістрату м. Прага Віта Гофмана, завтра буде оголошено публічний збір пожертв на відновлення церкви.

Церква св. Михаїла - дерев’яна православна церква, побудована в другій половині 17 століття в Україні, в селі Великі Лучки поблизу Мукачева. У 1929 році вона була демонтована та перевезена до Кінських садів у Празі, де стала частиною колекцій Етнографічного музею.

Церква побудована у так званому Бойківському будівельному стилі з елементами народного бароко. Її довжина - близько 14 метрів, а ширина - 8 метрів. Вежа була близько 17 метрів.

Як повідомлялося, 2 жовтня в селі Новошин Долинського району Івано-Франківської області 2 жовтня  виникла пожежа в будівлі церкви Св. Василія Великого. До ліквідації пожежі було залучено 32 чоловіки особового складу на 7 одиницях техніки. 

Раніше в Одесі сталася пожежа в одноповерховій будівлі Іверського чоловічого монастиря. Вогонь повністю загасили за годину. Загиблих та постраждалих немає. Чому виникла пожежа, з'ясовує слідство. 

А наприкінці літа в Кривому Розі вщент згоріла церква Московського патріархату. Пожежу намагалися загасити три години. Перед тим на Прикарпатті вигорів храм позаминулого століття. 

У Житомирській області вщент згоріла дерев'яна церква

У Житомирській області вщент згоріла дерев'яна церква
Наступна публікація