У романах Бориса Акуніна знайшли ознаки екстремізму

У романах Бориса Акуніна знайшли ознаки екстремізму

Борис Акунін

Російські слідчі вирішили перевірити роман про пригоди Ераста Фандоріна на предмет наявності у ньому ознак екстремізму.

Слідчий комітет Росії почав перевірку роману "Весь світ театр" письменника Георгія Чхартішвілі, який працює під псевдонімом Борис Акунін, на предмет наявності в ньому ознак екстремізму.

Як повідомив сам письменник повідомив у своєму блозі, з видавництва, яке випустило останній роман про пригоди Ераста Фандоріна, йому надіслали копію повістки, в якій директора видавництва Ірину Богат просять з'явитися для надання пояснень до Пресненського відділу московського управління Слідчого комітету.

Причиною для виклику стала заява якогось Воєводіна А.М., який угледів в романі Акуніна "вислови екстремістського характеру".

АКУНІН РОЗРОБИВ ПЛАН ЗВІЛЬНЕННЯ ХОДОРКОВСЬКОГО

Також директора видавництва попросили принести з собою екземпляр книги "Весь світ театр" та контактні дані Георгія Чхартішвілі "для подальших перевірочних заходів".

"Якийсь пильний чоловік розкрив справжню суть моєї так званої творчості, поділився своїм відкриттям з компетентними органами, і ті, звичайно ж, одразу побачили: це не марення і не осіннє загострення, це дуже серйозно", - пише Акунін у своєму блозі.

За словами письменника, він "кинувся гарячково гортати роман" в пошуках проявів екстремізму і знайшов місце, яке могло привернути увагу Воєводіна А.М.

Цитати з роману Акунін наводити не став, зазначивши лише, що висловлювання розташовані на сторінці 177, рядках з 10 по 12. У коментарях до відповідного запису в блозі Акуніна читачі зазначають, що в цьому місці написано таке: "Маса возражал, что русские таких тонкостей не заметят, они неспособны даже отличить удон от собы. Он, конечно, был прав".

Раніше, за словами письменника, якийсь "істинний патріот" вже намагався безуспішно притягнути його до відповідальності за "образу національної гідності корінного етносу Російської Федерації".

Тоді Чхартішвілі пояснив слідчим, що думка, висловлена ​​персонажем книги не завжди збігається з позицією автора. Крім того, письменник підкреслив, що ставиться до російської нації і всіх інших народів з глибокою повагою.

Читайте також:

Борис Акунін: українці схожі на росіян, як однояйцеві близнята

Мєдвєдєв вважає вчення Маркса екстремістським

Борис Акунін розробив план звільнення Ходорковського

У Росії користувача "ВКонтакте" засудили на 1,5 року за екстремізм

Повʼязані теми:

Наступна публікація