Борис Акунін: українці схожі на росіян, як однояйцеві близнята

Російський письменник Борис Акунін поділився враженнями від поїздки до Львова і зізнався, що не зрозумів, що таке "українськість".

Російський письменник Борис Акунін, ділячись враженнями від поїздки до Львова, висловив думку, що "українці схожі на росіян, як однояйцеві близнята".

"Мене дуже цікавила України. Три місяці тому я був у Севастополі, але її там не побачив. Зате я чув, що справжню українськість потрібно шукати саме у Львові. Мені дуже хотілося зрозуміти або хоча б відчути, що це таке. Ні чорта я не зрозумів і мало що відчув - занадто короткий був термін", - написав Акунін у своєму блозі на сайті "Эха Москвы".

"Мені здалося, що українці схожі на росіян, як однояйцеві близнята: той же культурний багаж, ті ж книжки в дитинстві читали, ті ж фільми дивилися, навіть телепередачі у нас (зітхання) ті ж самі", - зазначив письменник.

Втім, наголосив він, є й дві серйозних відмінності - одна зі знаком плюс, інша зі знаком мінус.

"Українцям дуже пощастило в тому, що вони не тягнуть на собі важкий вантаж імперської свідомості. Ця спадщина СРСР цілком і повністю дісталася мешканцям РФ, і ми покірно, навіть охоче, крекчемо під цією ношею", - зауважив Акунін.

"Головна ж проблема України, на мою думку, полягає в тому, що ця велика країна не пояснила ані світові, ані самій собі, чим вона, власне, є", - вважає він.

"Розумієте, до Росії можна ставитися як завгодно, але пояснювати, що таке Росія і російськість, нікому не потрібно; набір кліше і легко пізнаваних символів відмінно відомий. А от що таке "українськість", що об'єднує людей, які живуть на цій території, і куди вони всі разом хочуть рухатися, зовнішньому світу поки неясно", - пояснив Акунін.

До речі, він запропонував коментаторам обговорити цю тему і висловити свої думку, але при цьому попередив, що "з тим, хто спробує влаштувати в коментах рубку хохлів з москалями, модератор вчинить так, як в Запорізькій Січі обходилися з убивцею свого брата козака": "Але найбільше враження справила на Андрія страшна кара за вбивство. Тут же, при ньому, викопали яму, опустили туди живого вбивцю, а на нього поставили труну з тілом ним убитого, і обох засипали землею".

Читайте також:

Жириновський: приєднання Західної України до СРСР було помилкою

Кандидат в президенти США злякалась "підйому СРСР", забувши, що він розпався

На День Незалежності України в Криму розгорнули величезний прапор Росії

Табачник: в Україні виліпити образ ворога з Росії неможливо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: