У Росії двох затриманих під час мітингу можуть посадити на 10 років

Їх звинувачують у побитті бійців Нацгвардії.

Росія оговтується після масових антикорупційних демонстрацій, які в день національного свята відбулися по всій країні. Правоохоронці затримали понад півтори тисячі людей, серед яких діти і журналісти. Тим часом лідера протестного руху - Олексія Навального - схопили, не дозволивши вийти з будинку. Крім того, до автозаку запроторили іншого опозиціонера - Іллю Яшина.

Про це йдеться в сюжеті ТСН. Ранок.

Покищо ані влада, ані правозахисники не можуть назвати точної цифри затриманих. В цілому акції протесту пройшли у трьох десятках великих міст РФ. Найбільше затриманих у Москві – 866 осіб, принаймні 32 залишили ночувати у відділку, схожа ситуація і в Санкт-Петербурзі, де сотні затриманих і люди досі залишаються у поліції.

Відомо, що двом затриманим інкримінують побиття працівників Росгвардії, їм загрожує до 10 років ув'язнення.

Суд арештував організатора мітингу у Москві Олексія Навального - за порушення організації масових заходів. Попри це, акцією він лишився задоволений.

Російська влада спочатку дозволила антикорупційний мітинг, але не дала організаторам встановити апаратуру, тож в останню мить акцію вирішили перенести на Тверську вулицю, де саме святкували день Росії. Вулиця була вщент забита, учасники акції буквально наступали одне одному на п'яти, тож тікати від поліції багатьом було нікуди.

Також правозахисники повідомили про побиття мітингувальників. У Amnesty International заявили, що наступ на свободу волевиявлення в РФ посилюється з кожним днем. Звільнити затриманих закликали і в Білому домі.

Мітинги 12 червня відбулися через обурення росіян корупційними схемами чинної влади.

ВідеоМайже півтори тисячі активістів затримали під час антикорупційних мітингів у День Росії

Залиште свій коментар