У Росії прийняли скандальний закон про реєстр заборонених сайтів

Положення, що стосуються введення Єдиного реєстру, набирають чинності з 1 листопада 2012 року.

У Росії Держдума прийняла в другому і відразу в третьому, остаточному читанні закон про так звані чорні списки сайтів, що містять заборонену інформацію.

Згідно з документом, створюється Єдиний реєстр доменних імен та універсальних покажчиків сторінок сайтів в Інтернеті і мережевих адрес сайтів, що містять інформацію, заборонену до поширення на території Росії. У нього будуть включені ті сайти, які містять матеріали з порнографічними зображеннями дітей, і сайти, що публікують інформацію про способи виготовлення та використання наркотиків, місця їх придбання, а також про способи вчинення самогубства і заклики до суїциду.

Крім того, деякі сайти можуть бути включені до реєстру, якщо суд визнає поширювану ними інформацію забороненою. В якості експертів можуть виступати особи, які мають вищу професійну освіту і володіють спеціальними знаннями, в тому числі в галузі педагогіки, вікової психології або фізіології, дитячої психіатрії.

Сайт виключаєтьс з "чорного списку", якщо заборонена інформація буде видалена з цього ресурсу.

Положення, що стосуються введення Єдиного реєстру, набирають чинності з 1 листопада 2012 року, всі інші - з моменту опублікування.

Напередодні законопроект викликав шквал обурення в Інтернеті. Російський сайт найбільшої мережевої енциклопедії Wikipedia призупинив на один день свою роботу на знак протесту проти ухвалення такого закону. Акцію протесту Wikipedia підтримали блог-платформа Livejournal, соціальна мережа "Вконтакте" і пошуковик "Яндекс", які розмістили на своїх сторінках банери і заяви проти поправок. Після цього Держдума прибрала поправки, згідно з якими держава отримує права в досудовому порядку закривати будь-який сайт, інформацію якого вважатиме "шкідливою".

Залиште свій коментар