У Росії прогримів вибух у центрі, де зберігаються небезпечні віруси

У Росії прогримів вибух у центрі, де зберігаються небезпечні віруси

У Росії прогримів вибух у центрі, де зберігаються небезпечні віруси

Фото: ГУ МНС Росії

Чиновники запевняють, що біологічної небезпеки немає.

У Росії в місті Новосибірськ прогримів вибух в науковому центрі вірусології "Вектор", де зібрана одна з найбільш повних у світі колекцій небезпечних вірусів.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на Росспоживнагляд.

Вибух стався на п'ятому поверсі шестиповерхового лабораторного корпусу. Причиною називають газовий балон, який вибухнув при ремонті. Після цього виникла пожежа на площі 30 квадратних метрів.

В результаті вибуху постраждав один робітник, його госпіталізували з опіками другого і третього ступеня.

У Росспоживнагляді запевняють, що в приміщенні, де стався вибух, не було біологічно небезпечних речовин. Микола Красніков, мер селища Кольцово, де розташований "Вектор", заявив, що на момент ремонту лабораторний корпус за призначенням не використовувався. Він також запевнив, що загрози біологічної небезпеки немає.

Центр вірусології "Вектор" був заснований в 1974 році. За часів СРСР там велася розробка біологічної та бактеріологічної зброї, а також засобів захисту від нього. "Вектор" – одне з двох місць в світі, де зберігається вірус віспи. Також там зберігається і вірус лихоманки Ебола.

8 серпня на території полігону в Архангельській області Росії прогримів вибух, в результаті події загинули щонайменше сім осіб, а незабаром у регіоні помітили підвищений радіоактивний фон. 10 серпня в "Росатомі" повідомили, що вибухнула реактивна рухова установка, і згодом визнали, що трагедія сталася під час випробування нового "спецвиробу".

Версії того, що сталося різняться. Втім, президент США Дональд Трамп, низка експертів, а також представники провідних західних ЗМІ дотримуються думки, що трагедія пов'язана з "Буревісником" – новою ракетою з ядерним реактором.

Пресслужба Росгідромету за результатами дослідження стану радіаційного фону в Северодвінську в день вибуху повідомила, що доза гамма-випромінювання була перевищена у 4-16 разів. При цьому Норвегія виявила крихітні кількості радіоактивного йоду на кордоні з РФ через кілька днів після вибуху на полігоні.

Лікарів Архангельської обласної лікарні в Росії не попередили, що після вибуху ракети в Северодвінську до них відправили заражених радіацією пацієнтів. У одного з медиків після обстеження в Москві виявили в м'язовій тканині радіоактивний ізотоп цезій-137.

В Організації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ОДВЗЯИ) опублікували анімовану мапу з вірогідним розльотом радіонуклідів  вона, зокрема, зачепила територію України. 

Від радіаційного опромінення померли двоє потерпілих від вибуху у Северодвінську

Від радіаційного опромінення померли двоє потерпілих від вибуху у Северодвінську

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація