У Сенаті США заговорили про виділення грошей на летальну зброю Україні

На допомогу Україні в галузі безпеки можуть виділити півмільярда доларів. 

У Сенаті США пропонують передбачити до 500 мільйонів доларів на допомогу Україні, зокрема й на летальну зброю, у проекті бюджету на 2017 фіскальний рік.

Про це повідомляється на сайті голови Комітету Сенату США з питань збройних сил Джона Маккейна. 

Сенатор-республіканець Джон Маккейн та демократ Джек Рід 13 травня оголосили про завершення роботи над проектом бюджету національної оборони США на 2017 звітний рік. У четвер, 12 травня, комітет Сенату США з питань збройних сил підтримав законопроект, що дозволяє виділити 602 мільярдів доларів на фінансування потреб Департаменту оборони США та фінансування національних програм з безпеки Департаменту енергетики.

Маккейн наголосив, що сильні союзники та партнери мають життєво важливе значення для національної безпеки США.

"По мірі того, як виклики нашій спільній безпеці продовжують посилюватися у різноманітті та складності, закон про бюджет на національну оборону США збільшує підтримку союзників та партнерів, які борються разом з нами, поділяючи спільний тягар та захищаючи наші цінності", - йдеться на сайті Маккейна.

Окрім того, наголошено, що, відповідно до законопроекту "… дозволяється виділити до 500 мільйонів доларів для надання допомоги Україні в галузі безпеки, включно з допомогою на летальні засоби".

Водночас зазначається, що законопроектом обмежується надання Україні цих коштів, тобто вона може отримати лише 250 мільйонів доларів, а решту отримає лише після того як глава Пентагону особисто не засвідчить, що Україна вжила суттєвих заходів, спрямованих на проведення інституційних реформ у системі оборони в питанні боротьби з корупцією, у питанні підвищення відповідальності та підтримки військового потенціалу, досягнутих за допомогою наданої допомоги у сфері безпеки.

Нагадаємо, що президент Петро Порошенко під час телефонної розмови із віце-президентом США Америки Джозефом Байденом домовився про черговий мільярдний транш від Сполучених Штатів. Окрім того, Порошенко поговорив із Байденом про ситуацію на Донбасі та результати переговорів міністрів "нормандської четвірки" у Берліні. Вони відзначили важливість розміщення на окупованих територіях озброєної поліцейської місії ОБСЄ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: