У спірні акваторії Південно-Китайського моря прибув патруль ВМС США

24 лютого Китай направив винищувачі на підконтрольний острів Вуді.

Група військових кораблів ВМС США прибула в спірні акваторії Південно-Китайського моря.

До складу тактичної групи входять авіаносець John C. Stennis, два ескадрених міноносця, два крейсери і флагманський корабель Сьомого флоту.

24 лютого Китай направив винищувачі на підконтрольний острів Вуді, який є одним із спірних Парасельських островів (Сиша) в Південно-Китайському морі.

Нагадаємо, що Китай завершив будівництво системи ППО на штучних островах у Південно-Китайському море, яка є спірною територією відразу для декількох країн.

На острові Вуді з'явилися винищувачі-перехоплювачі і як мінімум вісім батарей комплексів ППО дальньої дії. На рифі Квартерон виник цілий "радарний місто", де, крім усього іншого, знаходиться величезний високочастотний радар, здатний виявляти літаки "стелс" на відстані до трьох тисяч кілометрів.

Таким чином, Китай намагається заявити про свої права на Південно-Китайське море, яке вважає своїми винятковими водами. США у свою чергу наполягають на тому, що води – міжнародні, тому відкриті для всіх.

З-за розбіжностей між двома державами в Південно-Китайському морі посилюється військова присутність Китаю та США, яке може перерости у військовий конфлікт, незважаючи на запевнення лідерів країн про прихильність до дипломатичного рішення питання.

На інфографіці показано радарні установки Китаю в ЮКМ і зона їх дії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: