У США військовому вперше трансплантують пеніс від мертвого чоловіка

Досі у світі відомо про дві пересадки статевого органа, і лише одна – успішна.

Американський військовий, який постраждав під час вибуху, стане першим чоловіком в США, кому трансплантують пеніс. Як розповіли лікарі госпіталю Джона Хопкінса, це може бути початком для подібних трансплантацій ще 60 воякам, які отримали травми геніталій, повідомляє Reuters.

Хірурги сподіваються, що трансплантований від нещодавно померлого чоловіка орган буде функціонувати повноцінно: матиме функції сечовипускання, буде чутливим та зможе досягати ерекції. У ході операції хірурги поєднають нервові закінчення та кровоносні сосуди.

Лікарі кажуть, що досі саме такий тип травми наносив найбільшу шкоду психічному стану військового, оскільки чоловіки втрачати свою самоідентифікацію та мужність. Особливо важко переживають втрату геніталій ті, хто ще не має власних дітей. Медик американських спецпризначенців Тор Волд каже, перше, про що запитують травмовані – чи можливо повернути пеніс.

"Коли ти зустрічаєш цих хлопців, ти розумієш, як багато вони втратили заради країни. Це дуже багато значить", - запевняє пластичний хірург Річард Редетт, який братиме участь у трансплантації.

Реципієнт, і'мя якого не розголошується, втратив більшу частину пеніса та отримав серйозні ушкодження пахової зони під час вибуху, коли брав участь у військових діях за кордоном. Імовірно, травми він зазнав у Афганістані.

Операцію можуть провести вже найближчими тижнями. Нині доктори шукають донора, який підходить за віком та кольором шкіри. Коли донора буде знайдено, його родичі мають дати згоду на трансплантацію.

Розповідаючи про подробиці операції, Редетт зауважив, що трансплантовані мають бути не тільки пеніс, але й мошонка, частина черевної стінки, пахової тканини та частини внутрішньої поверхні стегна. Водночас тестикули донора пересаджуватись не будуть. Таким чином, якщо пацієнт захоче завести дітей, то може бути певен, що вони унаслідують саме його генетику, а не донорську. Поки такі операції робитимуть лише військовим ветеранам, проте в подальшому можливо їх зроблять доступними для чоловіків з вродженими дефектами та для трансгендерів.

Поки у світі відомо про два випадки трансплантації пенісу. У 2006 році така операція у Китаї була неуспішною, а лікарі Південної Африки у 2014 зробили пересадку блискуче.

ВідеоВ США готуються до першої в світі трансплантації пеніса

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: