У Ємені настало перемир'я

Попередні спроби реалізувати режим припинення вогню в Ємені не увінчалися успіхом.

В Ємені повстанці-шиїти і визнаний міжнародним співтовариством уряд погодилися припинити вогонь строком на один-два тижні, до наступного раунду переговорів, які, як очікується, почнуться в квітні.

В столиці Сані в неділю, 20 березня, уповноважені особи взяли участь в переговорах між повстанцями і посланцем ООН в Ємені, Ісмаїлом ульд шейхом Ахмедом.

За словами чиновників, шиїтські повстанці-хоусити погодилися виконати резолюцію Ради Безпеки ООН, яка вимагає від них скласти зброю і піти із займаної ними території, в тому числі з Сани. Представники міжнародно визнаного уряду також заявили в неділю, що вони згодні на припинення вогню.

Попередні спроби реалізувати режим припинення вогню в Ємені не увінчалися успіхом, кожна сторона звинувачує іншу в порушенні умов.

Перший раунд переговорів відбувся в Швейцарії в грудні 2015 року, але після цього вони так і не відновилися.

Повстанці взяли під контроль значну частину території в Ємені протягом 2014-2015 років. Президент Абд-Раббі Мансуру Хаді фактично був змушений тікати зі столиці, міста Сани.

У березні 2015 року коаліція арабських держав на чолі з Саудівською Аравією почала військову операцію проти єменських повстанців-шиїтів, підтримавши таким чином президента Хаді і урядові війська.

Від початку збройного конфлікту в Ємені, на півдні Аравійського півострова, загинуло більше 6 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Ємені в результаті потужного авіаудару по ринку недалеко від столиці Сана загинули щонайменше 30 осіб. За словами місцевих жителів, ще 30 людей отримали поранення, більшість з них - цивільні особи.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: