В Алжирі тривають протести з вимогою усунення керівної еліти

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Люди вийшли на протести 12 раз поспіль.

В Алжирі десятки тисяч людей уже 12 п'ятницю поспіль вийшли на вулиці, вимагаючи усунення керівної еліти країни, повідомляє DW.

Люди вимагають усунення правлячої верхівки країни та бізнесменів, які десятиліттями правили країною від часів отримання нею незалежності від Франції 1962 року. Крім того, алжирці вимагали відставки тимчасового виконувача обов'язків президента країни Абделькадера Бенсалаха, який перебуватиме на посаді до 4 липня.

Учасники акції протесту зібралися у столиці країни, у містах Оран, Тізі-Узу та Константина. Цього разу, за підрахунками ЗМІ, мітингувальників було менше, ніж раніше. У руках вони вигукували антиурядові гасла і тримали транспаранти з надписами "Вони всі мають піти".

Алжирська армія підтримала деякі з вимог протестувальників, серед яких початок розслідування проти людей, підозрюваних у зловживанні владою та державними коштами.

Нагадаємо, масові акції в Алжирі почалися, коли президент країни Абдель-Азіз Бутефліка 1 квітня вирішив піти у відставку до закінчення свого президентського терміну – 28 квітня. Він обіймає пост глави держави з 1999 року і страждає від серйозних проблем зі здоров'ям. У 2013 році переніс інсульт.

Раніше 82-річний Президент Алжиру Бутефліка оголосив про відмову від планів щодо висування на п'ятий президентський термін.  До того ж він повідомив про рішення перенести на більш пізній термін проведення виборів, які спочатку були заплановані на 18 квітня 2019 року.

ВідеоАлжирці масово святкують дострокове звільнення президента Бутафліки

Політику - 82 роки, правив в країні останні два десятиліття і планував йти ще й на 5 термін. Чоловіка навіть не злякали проблеми зі здоров’ям, він вже переніс інсульт і мало з’являвся на публіку. Рішення подовжити президентський термін неабияк обурило частину алжирців. Кілька тижнів поспіль люди виходили на вулиці і лише тепер дотиснули Бутафліку.  

Алжирці масово святкують дострокове звільнення президента Бутафліки

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції