Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Ізраїлі знайшли пиво, якому близько 13 тисяч років

Пивоварня виявилася найстарішою в світі.

Найстарішу пивоварню знайшли під час розкопок на місцях поховань напівкочових мисливців-збирачів біля Хайфи. На цьому ж місці були і залишки 13 000-літнього пива.

Про це повідомляє BBC Україна.

До цієї знахідки вважали, що пиво почали варити близько  5 тисяч років тому, але останнє відкриття вочевидь змінить історію цього напою.

Знахідки  вказують на те, що пиво не було побічним продуктом під час виготовлення хліба, як думали раніше. Дослідники, у номері видання Journal of Archaeological Science: Reports, припускають, що пиво, було напоєм, який готували до застілля на честь мертвих.

"Це свідчення найдавнішого зробленого людиною алкоголю", - сказала Лі Лю, професор Стенфордського університету, яка очолювала дослідницьку групу, повідомляє Stanford News.

Під час розкопок вчені виявили в кам'яних ступах глибиною до 60 см сліди пшенично-ячмінного алкоголю.

Дослідникам вдалося відтворити давній напій, та порівняти його зі слідами, які вони знайшли. Процес полягав у проростанні зерна для виготовлення солоду, потім нагріванні сусла та його зброджуванні за допомогою диких дріжджів.

Давнє пиво, вочевидь, було більше схоже на кашу та зовсім несхоже на те, яке ми п'ємо зараз. До того ж, ймовірно, воно було слабше за сучасний напій.

Нагадаємо, нещодавно археологи знайшли амфору наповнену золотими монетами часів стародавнього Риму під час розкопок на півночі Італії поблизу кордону з Швейцарією.

ВідеоНа півночі Італії будівельники відкопали глечик із стародавніми золотими монетами

Будівельники готували землю, аби зводити фундамент нового будинку, коли знайшли камінний глечик. Всередині лежало майже три сотні золотих монет. Зараз скарб вивчають археологи, вони кажуть - частину монет виготовили ще 474 року до нашої ери. 

На півночі Італії будівельники відкопали глечик із стародавніми золотими монетами

Залиште свій коментар

Вибір редакції