В ООН назвали чисельність бойовиків "Ісламської держави"

Зі знищення організації у Сирії та Іраку вона не стане менш небезпечною.

Кількість бойовиків терористичної організації "Ісламська держава" у Сирії та Іраку становить від 12 до 20 тисяч осіб. При цьому за останні 16 місяців їхня кількість суттєво зменшилася.

Про це йдеться у доповіді Ради безпеки ООН.

Приплив бойовиків до Іраку і Сирії з інших регіонів скоротився, але багато з тих, хто воював, повертаються до своїх країн і це становить серйозну загрозу міжнародній безпеці. В ООН також зазначили, що "ІД" акивно використовує пропаганду за допомогою Інтернету і соціальних мереж, отримуючи нових послідовників за межами Сирії та Іраку.

Що стосується фінансового стану "ІД", то він зараз критичний. Організація фінансується з двох основних джерел - вуглеводні та податки/викрадання. Наразі "ІД" має у своєму розпорядженні прибутки в кілька десятків мільйонів доларів на місяць і ці кошти будуть дедалі зменшуватися.

У Радбезі ООН прогнозують, що після поразки "ІД" у Сирії та Іраку терористи будуть займатися викраданням людей з метою викупу і таким чином підтримувати своє фінансове становище.

Нагадаємо, іракська армія розпочала фінальний наступ на останні райони Мосула, які контролюються бойовиками "Ісламської держави". Терористи досі контролюють старе місто, а також декілька прилеглих до нього районів уздовж західного берега річки Тигр. Напередодні на цю частину Мосула військові скинули листівки із закликом до місцевого населення залишити цей район. 

Залиште свій коментар