В ООН назвали чисельність бойовиків "Ісламської держави"

Зі знищення організації у Сирії та Іраку вона не стане менш небезпечною.

Кількість бойовиків терористичної організації "Ісламська держава" у Сирії та Іраку становить від 12 до 20 тисяч осіб. При цьому за останні 16 місяців їхня кількість суттєво зменшилася.

Про це йдеться у доповіді Ради безпеки ООН.

Приплив бойовиків до Іраку і Сирії з інших регіонів скоротився, але багато з тих, хто воював, повертаються до своїх країн і це становить серйозну загрозу міжнародній безпеці. В ООН також зазначили, що "ІД" акивно використовує пропаганду за допомогою Інтернету і соціальних мереж, отримуючи нових послідовників за межами Сирії та Іраку.

Що стосується фінансового стану "ІД", то він зараз критичний. Організація фінансується з двох основних джерел - вуглеводні та податки/викрадання. Наразі "ІД" має у своєму розпорядженні прибутки в кілька десятків мільйонів доларів на місяць і ці кошти будуть дедалі зменшуватися.

У Радбезі ООН прогнозують, що після поразки "ІД" у Сирії та Іраку терористи будуть займатися викраданням людей з метою викупу і таким чином підтримувати своє фінансове становище.

Нагадаємо, іракська армія розпочала фінальний наступ на останні райони Мосула, які контролюються бойовиками "Ісламської держави". Терористи досі контролюють старе місто, а також декілька прилеглих до нього районів уздовж західного берега річки Тигр. Напередодні на цю частину Мосула військові скинули листівки із закликом до місцевого населення залишити цей район. 

Залиште свій коментар

Наступна публікація