Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Кирила не припиняють спроб налякати світ страшним розколом православних

Московський патріархат продовжує говорити про розкол світового православ'я.

В Московському патріархаті натякнули, що розкол православної церкви через автокефалію України може бути масштабнішим, ніж поділ християнства на православ'я та католицизм.

Про це повідомив Інтерфакс секретар з міжправославних відносин Відділу зовнішніх церковних зв'язків протоієрей Ігор Якимчук.

На думку священика, майбутні події будуть схожими та ті, які були 1054 року під час розподілу єдиної християнської Церкви.

"До цього розколу буде залучена набагато більша кількість людей, ніж тоді, в XI столітті, враховуючи, як відчутно зросла відтоді чисельність населення. Таким чином, за своїми масштабами і драматизмом новий розкол буде значно гостріший", - сказав протоієрей.

Також Якимчук зауважив, що МП складає понад половину всього православ'я і в Москві "будуть робити все, щоб захистити своїх парафіян".

Нагадаємо, що  Вселенський патріарх Варфоломій  має намір надати автокефалію Українській православній церкві та вже призначив представників Константинополя у Києві. У Московській патріархії цей крок назвали "безпрецедентним вторгненням" та пригрозили розколом світового православ'я. 

ВідеоРосійська православна церква лякає розколом світового православ'я

Російська православна церква відреагувала на призначення Вселенським Патріархатом своїх представників - екзархів - у Києві на час підготовки до надання Українській церкві автокефалії. У Москві образилися, що це рішення Константинополь не узгодив із російським патріархом Кирилом. Тепер, сказано в офіційній заяві, єдність світового православ'я - під загрозою, і найближчим часом РПЦ "діятиме у відповідь". 

Російська православна церква лякає розколом світового православ'я

Залиште свій коментар

Вибір редакції