РПЦ пригрозила розколом світового православ’я через Україну

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Відповідальним за це у Москві оголосили Константинопольського патріарха Варфоломія.

Російська православна церква відреагувала на призначення Вселенським патріархатом своїх представників у Києві протестом і погрозами. У Москві образилися, що це рішення Константинополь не узгодив із патріархом Кирилом, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тепер, сказано в офіційній заяві, єдність світового православ'я під загрозою, і найближчим часом РПЦ "діятиме у відповідь". “РПЦ розірве євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом у разі надання автокефалії Українській церкві”, – заявив повноважний представник Московського патріархату митрополит Іларіон. Рішенням синоду РПЦ уже висловлено “рішучий протест і глибоке обурення” призначенням екзархів Константинопольського патріархату до України.

ВідеоРосійська православна церква лякає розколом світового православ'я

Російська православна церква відреагувала на призначення Вселенським Патріархатом своїх представників - екзархів - у Києві на час підготовки до надання Українській церкві автокефалії. У Москві образилися, що це рішення Константинополь не узгодив із російським патріархом Кирилом. Тепер, сказано в офіційній заяві, єдність світового православ'я - під загрозою, і найближчим часом РПЦ "діятиме у відповідь". 

Російська православна церква лякає розколом світового православ'я

У Києві на погрози вже відреагували. На думку речника Київського патріархату Євстратія Зорі, Московський зараз демонструє неадекватність та сам себе заганяє в глухий кут самоізоляції.

Як повідомлялося, напередодні Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які представлятимуть Константинополь у Києві - архієпископа Даніеля зі Сполучених Штатів та єпископа Іларіона з Канади. У Московському патріархаті одразу ж розцінили це, як "безпрецедентне та грубе вторгнення на свою територію" та заявили, що "не залишать це без відповіді".

Фотогалерея Порошенко з родиною святили паску в церкві Київського патріархату (6 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції