В Японії продавали дитяче харчування з радіоактивними домішками

Дата публікації
Перегляди
919
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Японії продавали дитяче харчування з радіоактивними домішками

З продажу вилучили близько півмільйона банок з дитячим харчуванням / Фото: Архів

Обсяг радіоактивних ізотопів в 7 разів менше допустимої норми, однак компанія-виробник все ж замінить вже продані банки.

У Японії в дитячому харчуванні виявлено радіоактивний цезій. Тепер компанія "Мей-цзи", яка є найбільшим у країні виробником молочних продуктів, відкликає з продажу 400 тисяч банок з їжею для дітей.

В "Мей-цзи" відразу уточнили, що обсяг ізотопів цезію складає 30 беккерелів на кілограм. Це в сім разів менше допустимої, за японськими законами, норми.

Проте в компанії вирішили не ризикувати: вже продані банки з дитячим харчуванням обіцяють безкоштовно замінити на інші, без радіоактивних добавок.

Проводиться розслідування. Експерти з'ясовують, як цезій потрапив у молоко. Не виключено, що причиною цього стали радіоактивні викиди з атомної електростанції "Фукусіма-1".

Нагадаємо, навесні 2011 року АЕС "Фукусіма-1" серйозно постраждала від землетрусу і цунамі, і до цих пір знаходиться в аварійному стані.

На початку листопада секретар японського уряду Ясухіро Сонода вирішив на власному прикладі довести, що вода з резервуарів АЕС "Фукусіма-1" абсолютно безпечна. І придатна не тільки для поливу рослин, але навіть для пиття.

Під прицілом десятків телекамер і фотоапаратів Сонода випив склянку води, зібраної з калюжі на  аварійній станції. Але що годиться для депутата, непридатне для немовлят.

Читайте також:

На аварійній "Фукусімі" знову стався витік радіації

Японський чиновник на спір випив води з калюжі на АЕС "Фукусіма"

Директора аварійної АЕС "Фукусіма" вразила таємнича хвороба

В японському рисі знайшли радіацію

В Японії продавали дитяче харчування з радіоактивними домішками

В Японії продавали дитяче харчування з радіоактивними домішками
Наступна публікація