В ЄС можуть заборонити одноразовий пластиковий посуд

В ЄС можуть заборонити одноразовий пластиковий посуд

Фото: Reuters

Йдеться, зокрема, про одноразовий посуд, трубочки-соломинки для напоїв та ватні палички.

В Європейському Союзі можуть ввести заборону на ряд пластикових одноразових виробів, а також збір у розмірі 80 центів за один кілограм сміття, непридатного до переробки.

Про це пише Funke Mediengruppe.

"Єврокомісія планує заборонити ряд одноразових продуктів з пластика і фактично штрафувати країни-члени Євросоюзу за пластикове сміття, яке не підлягає вторинній переробці", - йдеться у повідомленні.

Пакет заходів боротьби з пластиковим сміттям комісія ЄС може представити у Брюсселі 28 травня.

Заборона має торкнутися одноразових виробів з пластика. Йдеться, зокрема, про одноразовий посуд, столові прилади, трубочки-соломинки для напоїв, ватні палички і пластикові кріплення для повітряних кульок. Крім того, планується обмежити використання пластикових упаковок для їжі.

Єврокомісар з бюджету Гюнтер Еттінгер запропонував стягувати з влади країн ЄС певну суму за кожен кілограм пластикового сміття, непридатного до переробки для повторного використання. Якщо виходити з багаторічного фінансового планування Єврокомісії, то такий збір може скласти 80 центів за один кілограм, які підуть до загального європейського бюджету, пояснив Еттінгер. На його думку, цей захід допоможе скоротити обсяг пластикових відходів. 

За 24 роки Великобританія планує відмовитись від пластику та вологих серветок

За 24 роки Великобританія планує відмовитись від пластику та вологих серветок

Повʼязані теми:

Наступна публікація