Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вбивство Вороненкова: іспанський слід підприємця Тюріна, підозрюваного у розстрілі екс-депутата

Підозрюваний у вбивстві екс-депутата РФ давно відомий правоохоронцям Іспанії, які закидали йому відмивання грошей "російської мафії".

Заява генпрокурора України Юрія Луценка про причетність російського підприємця Володимира Тюріна до вбивства в Києві колишнього депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова викликала інтерес іспанських правоохоронних органів. Зацікавленість анітрохи не знизилась після спростування представниками Тюріна тверджень Луценка.

За словами співробітників іспанських силових структур, їхній інтерес пояснюється тим, що російський підприємець довгий час проживав в Іспанії і підозрювався у скоєнні низки злочинів. Зокрема йому закидали членство у злочинному угрупованні та відмивання грошей, отриманих від незаконної діяльності. У 2005 році Тюрін, який на той час повернувся до Росії, був навіть оголошений іспанцями в міжнародний розшук. За ордером Інтерполу його заарештували в Москві 2010 року, але не видали іспанському правосуддю.

Бенкет в Аліканте та операція "Оса"

Представник Цивільної гвардії (жандармерії), в поле зору якої свого часу потрапив росіянин, розповів DW, що Тюрін з'явився в Іспанії наприкінці 1990-х років. Бізнесмен оселився в муніципальному окрузі Оріуела, на південному заході провінції Аліканте.

По сусідству з ним мешкав ще один добре відомий Цивільній гвардії громадянин Росії - Захарій Калашов на прізвисько "Шакро Молодий", якого іспанці називають "злодієм в законі". Згодом він був засуджений в Іспанії на вісім років позбавлення волі. Тюрін підтримував зв'язки з Калашовим і в березні 2003 року, за даними Цивільної гвардії, "засвітився" серед гостей, які святкували його 50-річчя.

На бенкеті, який відбувався у п'ятизірковому готелі Montiboli в місті Вільяхойосі, були присутні, за словами співрозмовника DW, відомі "кримінальні діячі" - як ті, які проживали в Іспанії, так і ті, котрі приїхали спеціально з Росії на ювілей Калашова. Це Аслан Усоян - "Дід Хасан", Віталій Ізгілов - "Звір", Таріел Оніані - "Таро", Леон Ланн та інші. За цими гостями, присутніми на бенкеті, жандармерія встановила спостереження. Вівся відеозапис, оскільки, на думку іспанської сторони, йшлося про "важливу злочинну сходку".

У травні 2005 року співробітники іспанських правоохоронних органів уперше провели масштабну операцію проти так званої "російської мафії". Під час цієї операції під кодовою назвою "Оса" затримали 28 осіб. За словами представника Цивільної гвардії, Тюрін у справі проходив, але його не затримали, оскільки в цей час він перебував за межами Іспанії. Не потрапив одразу в руки іспанських правоохоронців і його сусід Калашов. Останнього затримали в Об'єднаних Арабських Еміратах у 2006 році й доставили до Іспанії.

Бізнес росіян в Іспанії

Що стосується Тюріна, то до нього були претензії у слідчого Національної судової палати Іспанії Фернандо Андреу. Останній, за словами представника Цивільної гвардії, підозрював росіянина в зв'язках з власниками розташованого в Аліканте підприємства, яке займалося торгівлею металом і через яке, за даними слідчого, нібито відмивалися в Іспанії російські капітали.

Утім, інші іспанські джерела, наприклад, газета АВС, посилаючись на матеріали слідства, стверджують, що особи, чия діяльність була розкрита під час операції "Оса", відмивали гроші також у сфері нерухомості - в районі морських курортів Іспанії.

Видання El Pais і ABC, які публікували матеріали про "російську мафію", зазначали, що Тюрін дуже відрізнявся від ймовірних спільників. Його називали "освіченою заможною людиною з великими зв'язками на батьківщині", зокрема, в середовищі відомих підприємців. Наводилося ім'я Олега Дерипаски. Іспанці вважають, що Тюрін має також великі контакти серед високопоставлених російських політиків і чиновників, зокрема, у силових і судових структурах, а також у світі мистецтва.

Залиште свій коментар

Вибір редакції