Вибори в Словаччині: в парламент проходять проросійські сили та популісти

Політсила чинного прем'єра втратила однопартійну більшість.

У новообраний парламент Словаччини проходять відверто проросійські сили та популісти.

Про це повідомляє Pravda.sk.

Згідно з результатами волевиявлення, відверто проросійська політична сила "Народна партія "Наша Словаччина"" отримала понад 8% голосів виборців та, відповідно, 14 мандатів в парламенті.

До парламенту також пройшла  популістська партія SME, яка набрала 6,6% голосів та отримає 11 мандатів.

Перемогу на виборах здобула ліва партія чинного прем'єра Роберта Фіцо, набравши 28,3%, що дає їй змогу провести 49 депутатів до парламенту.

Однак політсила очільникам словацького уряду здобула   меншу підтримку, ніж передбачали отпитування напередодні виборів, і втратила однопартійну більшість.

На другому місці - ліберальна партія Свобода та Солідарність (SaS), відома також своїм євроскептицизмом, яка отримала 12,1% голосів виборців та 21 мандат.

Далі йдуть блок O'lano +Nova (11%), словацькі націоналісти SNS (8,6%), партія Most — Híd , що захищає інтереси угорської меншини (6,5%) та партія #Siet (5,6%).

Нагадаємо, що 5 березня в Словаччині пройшли парламентські вибори, на яких проблема міграції є головною темою.

Прем'єр-міністр країни соціал-демократ Роберт Фіцо хоче залишитись на посаді на третій термін.

Під час передвиборчої кампанії він пообіцяв, що ніколи не погодиться на запропоновані Європейським союзом квоти щодо мігрантів. Він вважає, що мігранти-мусульмани не можуть інтегруватися в католицьке суспільство та будуть загрозою безпеці країни. Опоненти пана Фіцо звинуватили його в перебільшенні міграційного питання.

Словаччина минулого року отримала заявки від 330 прохачів притулку. У парламенті Словаччини 150 депутатів. У виборах беруть участь 22 партії.

Термін повноважень депутатів становить чотири роки.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: