Влада Сирії почала виводити з міст війська і танки

Дата публікації
Перегляди
1202
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Влада Сирії почала виводити з міст війська і танки

В сирійському уряді повідомили про виведення військ з вулиць міст / Фото: AFP

Дамаск виконує ключову умову плану ООН щодо мирного врегулювання ситуації в країні.

Влада Сирії розпочала виводити з міст війська і бронетехніку. Таким чином Дамаск виконує ключову умову мирного врегулювання ситуації в країні, запропонованого спецпредставником ООН Кофі Аннаном.

"У містах зі спокійною обстановкою війська виводяться на бази, в населених пунктах, де зберігається напружена ситуація, війська відводяться в передмістя", - заявив представник сирійського уряду. Чиновник побажав зберегти анонімність, пославшись на те, що він не уповноважений спілкуватися зі ЗМІ.

Зі свого боку, представники сирійської опозиції стверджують, що як мінімум в околицях Дамаску війська залишаються на своїх позиціях.

Так, один з опозиціонерів, зв'язавшись з журналістами по Skype, повідомив, що в східному передмісті столиці Сирії, Сакбе, військовослужбовці як і раніше патрулюють основні вулиці.

План Кофі Аннана передбачає виведення військ за межі населених пунктів до 10 квітня цього року.

Крім того, згідно з планом, для врегулювання конфлікту обидві сторони мають припинити вогонь, всім постраждалим має бути надана гуманітарна допомога.

Протистояння влади і опозиції в Сирії триває вже рік, з березня 2011-го. Повстанці вимагають відставки президента Башара Асада та звинувачують війська у масових звірствах щодо мирного населення. Уряд, зі свого боку, стверджує, що обстановку в країні дестабілізують групи озброєних терористів.

За останніми оцінками ООН, за час конфлікту в Сирії загинули вже більше 9 тисяч людей.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1202
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація