Японія погрожує збити ракету КНДР із супутником

Дата публікації
Перегляди
2952
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Японія погрожує збити ракету КНДР із супутником

Японія готується збити північнокорейську ракету у разі загрози її території / Фото: AFP

В разі виникнення загрози падіння ракети на територію Японії або в її територіальні води, вона буде збита.

Японський міністр оборони Наокі Танака у суботу, 17 березня, заявив, що Японія розглядає можливість у разі необхідності збити ракету зі штучним супутником Землі, яку в середині квітня має намір запустити КНДР.

Сили самооборони Японії готуються до можливого перехоплення ракети, як і під час попереднього пуску, коли КНДР у квітні 2009 року запустила ракету з супутником.

Тодішній міністр оборони Японії Ясукадзу Хамада наказав Силам самооборони в разі виникнення загрози падіння ракети на територію Японії або в її територіальні води знищити її за допомогою зенітно-ракетних комплексів "Петріот "або систем ПРО морського базування "Іджіс".

Нагадаємо, вранці у п'ятницю північнокорейські ЗМІ розповсюдили повідомлення про те, що в середині квітня в КНДР планується запуск супутника за допомогою північнокорейських ракетних технологій. У суботу Пхеньян заявив, що запросить іноземних журналістів і фахівців з космічної техніки спостерігати за запуском супутника.

Держсекретар США Хілларі Клінтон повідомила, що плани КНДР безпосередньо порушують її міжнародні зобов'язання і є вкрай провокаційними, а резолюції Радбезу ООН забороняють КНДР проведення пусків ракет з використанням балістичних технологій.

У 2009 році після минулого подібного запуску СБ ООН прийняв резолюцію, яка заборонила Пхеньяну подальші розробки і випробування ракет в умовах збереження його ядерної програми.

КНДР наполягає на мирному характері своєї космічної програми, однак експерти міжнародного співтовариства побоюються, що вона може бути використана у військових цілях - багатоступінчасті ракети можуть стати міжконтинентальними, начиненими ядерними боєголовками.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2952
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація