ЄС готовий підписати договір із Канадою про вільну торгівлю

Рада ЄС остаточно затвердила текст торговельної угоди.

Євросоюз зміг подолати внутрішні суперечності і готовий підписати Угоду про вільну торгівлю із Канадою.

Про це пише Укрінформ.

За словами прес-секретаря глави канадського уряду Камерона Ахмада, про це йшлося під час телефонної розмови президента Європейської Ради Дональда Туска та прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо, Він додав, що президент Туск запросив Джастіна Трюдо підписати обидві угоди 30 жовтня 2016 року під час саміту ЄС–Канада у Брюсселі.

"Прем'єр-міністр прийняв запрошення президента. Цей саміт стане знаковою подією у відносинах між Канадою та ЄС", - наголосив речник. Після офіційного підписання документ ще має бути ратифікований Європейським парламентом, після чого набуде чинності.

Нагадаємо: перемовини між Канадою та ЄС про створення зони вільної торгівлі, які тривали більше 7 років, опинилися на межі зриву минулого тижня, коли парламент бельгійського франкомовного регіону Валлонія відмовився дати свою згоду на укладення угоди.

Міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд, яка терміново вирушила до Європи, аби владнати непорозуміння, в минулу п'ятницю заявила, що припиняє перемовини і повертається додому. Вона додала, що "м'яч тепер на полі ЄС". Хоча всі 28 країн-членів ЄС підтримували угоду, валлонців розгледіли у ній загрози для європейських фермерів та надто велику владу міжнаціональних корпорацій. Аби заспокоїти валлонців, представники ЄС внесли деякі зміни до політичної декларації, яка розтлумачила спірні аспекти.

Раніше повідомлялося, що делегація Канади ухвалила рішення скасувати свій візит на форум ЄС-Канада, який повинен був відбутися в Брюсселі. На заході повинно було відбутися підписання Комплексної економічної і торгівельної угоди між Канадою та ЄС, однак його перенесли на невизначений час. ЗМІ повідомляли, що угода може бути підписана в грудні: це стане можливим тільки після згоди Валлонії. Валонцям же запропонували додаткову декларацію, яка розтлумачить спірні моменти і буде ухвалена разом з підписанням усієї угоди.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: