ЄС вимагає термінового скасування надзвичайного стану на Мальдівах

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Європейський Союз продовжує чекати, що влада Мальдівських островів дотримуватиметься рішенням ВС і дозволить нормально функціонувати Парламенту.

Надзвичайний стан на Мальдівах, який був оголошений президентом 5 лютого, підриває демократію та права людини та ще більше посилює політичну напругу в країні.

Про це йдеться у повідомленні Європейського Союзу.

Зокрема, у ЄС сподіваються, що надзвичайний стан буде негайно скасовано.

«Крім того, рішення про арешт двох суддів Верховного Суду, включаючи голову Верховного Суду, свідчить про явне ігнорування незалежності судової системи - фундаментальної в будь-якій демократії», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що арешт колишнього президента Гайома є додатковим ударом до основних свобод, закріплених у Конституції Мальдівських островів.

ВідеоПрезидент Мальдівів запровадив 15 днів особливого режиму та заарештував свого попередника

Політична криза в країні спалахнула через конфлікт між чинним президентом Абдуллою Яміном та Верховним судом. Той постановив звільнити з тюрми 9 політв'язнів та відновити мандати 12 депутатам від опозиції, які звинувачують главу держави в корупції, зловживанні владою та порушенні прав людей. Президент та урядовці ухвалу проігнорували.

Президент Мальдівів запровадив 15 днів особливого режиму та заарештував свого попередника

Також зазначається, що Європейський Союз продовжує чекати, що влада Мальдівських островів дотримуватиметься рішень Верховного Суду і дозволить нормально функціонувати Парламенту.

«Зважаючи на серйозне погіршення ситуації, дуже важливо, щоб усі в країні, зокрема правоохоронні органи, діяли зі стриманістю. Необхідно зберегти основні права та свободи населення, зокрема свободу вираження поглядів та право на мирну демонстрацію. Негайне повернення до норм конституції є обов'язковим для зменшення поточної напруженості», - додали у ЄС.

Нагадаємо, раніше на Мальдівах військові оточили будівлю парламенту та заарештували двох опозиційних депутатів на тлі поглиблення кризи через відмову президента Абдулли Яміна звільнити політв’язнів. Чисельні загони солдатів оточили парламент в Мале в неділю, 4 лютого. Це сталося невдовзі після того, як опозиція запропонувала відправити у відставку генпрокурора та міністра оборони країни. Об’єднана опозиція попередила про можливість захоплення влади на островах військовими, аби зберегти владу чинного президента. Також опозиціонери звинуватили генпрокурора в залякуванні суддів ВС. Учора, 5 лютого, президент Мальдівської республіки Абдулла Ямін оголосив надзвичайний стан в країні. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції