Євромайдан висунули на престижну премію Сахарова

Євромайдан висунули на престижну премію Сахарова

Цього року Євромайдан може отримати міжнародну премію / Фото: Facebook/ЄвроМайдан

Вручення премії заплановано на 26 листопада.

Євромайдан став претендентом на отримання цьогорічної премії "За свободу думки" імені Андрія Сахарова.

Про це повідомили у прес-службі Європарламенту.

Євромайдан в Україні був представлений активістами Мустафою Найємом, Русланою Лижичко, Єлизаветою Щепетильникова і Тетяною Чорновол.

Саму пропозицію про присудження цієї премії було висунуто депутатом  від групи народних партій Польщі Яцеком Саріуш-Вольським. Підтримали її 52 депутати.

Всього в Європейському парламенті представлені сім претендентів на здобуття цієї премії. Серед них професор університету в Мосулі Махмуд Аль-Асалі (посмертно) і патріарх Вавилона Халдейського і архієпископ Багдадський Луїс Рафаель I Сако, висунуті групою Європейської консерваторів і реформаторів; марокканський репер Муад Белугат, туніський репер Алі Якуби і єгипетський блогер Алаа Абдель Фаттах, висунуті групою об'єднаних лівих; Координаційна платформа християн сходу в небезпеці, висунута Філіпом Жювеном; нідерландський депутат сомалійського походження Айаан Хірсі Алі, висунута групою "Європа за свободу і пряму демократію"; конголезький гінеколог Денис Муквеге, висунутий групою Прогресивного Альянсу соціалістів і демократів і групою ліберальних партій; а також азербайджанська правозахисниця Лейла Юнус, висунута групою "зелених".

Представлення претендентів заплановане на 23 вересня, а саме вручення премії відбудеться 26 листопада.

Нагадаємо, на форумі видавців у Львові ТСН презентував свою книгу про Євромайдан, яку читачі зможуть побачити 21 листопада.

Повʼязані теми:

Наступна публікація