Євросоюз готується до розширення на Балканах - ЗМІ

Дата публікації
Перегляди
3492
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Євросоюз готується до розширення на Балканах - ЗМІ

Фото: Getty Images

Згідно з новою стратегією Єврокомісії, розширення повинно відбутися 2025 року.

Європейський Союз готується до наступної хвилі розширення на Балканському півострові.

Про це з посиланням на нову стратегію Європейської комісії, яка повинна бути затверджена 14 лютого, повідомляє EUоbserver.

"ЄС готується взяти на себе зобов’язання щодо 2025 року як крайнього терміну для наступної хвилі розширення, але спірні питання на Балканах можуть стримати цей процес. Партнери із Західних Балкан тепер мають історичне вікно можливості. Вперше перспектива вступу має найкращі часові рамки", - йдеться у проекті документа.

Як наголошується, Чорногорія та Сербія можуть бути готовими для членства до 2025 року "за наявності міцної політичної волі, впровадження реальних реформ та довгострокових рішень у суперечках з сусідами". Крім того, передбачається, що Албанія, Боснія, Македонія та Косово "мають добре просунутись на їхньому європейському шляху до того часу", або "переговори... мають просунутися до того часу".

Зазначимо, затвердження стратегії свідчитиме про зміну тональності в ЄС після того, як президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, розпочавши виконання своїх обов`язків 2014 року, сказав, що в осяжному майбутньому не буде розширення Євросоюзу на Балканах.

Наразі Сербія та Чорногорія вже розпочали переговори щодо вступу в ЄС, Албанія та Македонія сподіваються зробити це 2018 року, якщо Македонія зможе вирішити свою суперечку з Грецією щодо назви країни, Боснія сподівається отримати статус кандидата на вступ в ЄС, а Косово розглядає офіційне звернення для отримання статусу кандидата на вступ.

Також вказується, що найбільш складною суперечкою є позиція Сербії щодо невизнання незалежності Косово.

Нагадаємо, 5 червня, Чорногорія офіційно стала 29-м членом НАТО. Проти вступу країни у НАТО виступала Росія. Крім того, МЗС Чорногорії заявило про відкрите втручання Росії у політику країни щодо НАТО.

Наприкінці травня місцеві ЗМІ Чорногорії із посиланням на власні джерела повідомили про те, що Росія внесла у санкційний список 70 людей, у тому числі чинного прем'єра Душко Марковича, екс-прем'єра Міло Джукановича, спікера чорногорського парламенту Івана Брайовича та 46 депутатів, які голосували за приєднання Чорногорії до НАТО.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3492
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація