Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МЗС Чорногорії заявило про відкрите втручання Росії у політику країни щодо НАТО

Розвідувальні спецслужби РФ підтримали опозиційні організації країни. 

Російська влада втрутилася у внутрішню політику Чорногорії, аби завадити північно-атлантичному курсові країни.

Про це заявив глава МЗС Чорногорії Срджан Дарманович, повідомляє "Європейська правда".

Міністр зауважив: "Росія відкрито втручалася в наші внутрішньополітичні питання, на що ми, звичайно, дивилися без схвалення".

Дарманович критикує намагання Росії вплинути на наміри тамтешньої влади: "Росія в останні два-три роки проводить політику сфер інтересу і виступає проти розширення НАТО. Ми вирішили, що свої основні цілі ми будемо визначати самі, і були здивовані тим, наскільки сильно Росія втрутилася, і, звичайно, ми захищалися", - сказав Дарманович.

Міністр наголосив на праві кожної країни самостійно обирати курс розвитку: "Наше членство в НАТО не спрямоване проти будь-кого, в тому числі Росії. Але, звичайно, ми не можемо погодитися з тим, що хтось вирішує, де нам бути".

Глава відомства також відзначив той факт, що Росія не є основним бізнесовим партнером балканської країни: "У нас є економічні відносини з Росією, яка не є нашим головним економічним партнером, входить в першу десятку. У нас були і є багато туристів з Росії, а російські інвестиції в нашу економіку виявилися неефективними".

Нагадаємо, що Чорногорія має намір стати повноцінним членом НАТО на саміті, який пройде на початку червня 2017 року. За словами Дармановича, такий крок з боку держави підтримує й Сенат США, але російська влада всіляко намагається зашкодити цьому. Як повідомлялося раніше, Чорногорія оприлюднила звинувачення російським націоналістам, що готували замах на екс-прем'єр-міністра Чорногорії Міло Джукановича. Для цієї операції вербували сербських націоналістів, які під виглядом поліцейських підрозділів мали атакувати будівлю парламенту в Чорногорії та здійснити переворот.

Відео Російські держструктури причетні до спроби державного перевороту в Чорногорії

Залиште свій коментар

Вибір редакції