ЮНІСЕФ готує "спецоперацію" для оперативного постачання вакцини від коронавірусу до 92 країн 

ЮНІСЕФ готує "спецоперацію" для оперативного постачання вакцини від коронавірусу до 92 країн 

Фото: Associated Press

Вакцину країнам із низьким та нижчим середнього рівнем доходу хочуть доставити якомога швидше та якомога безпечніше.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) домовляється про співпрацю з понад 350 партнерами для оперативної постачання вакцини проти коронавірусу 92 країнам світу в межах механізму COVAX. 

Про це повідомляє пресслужба ООН.

ЮНІСЕФ вже обговорила шляхи транспортування близько 2 млрд доз вакцини наступного року з основними світовими компаніями, проінформувавши про необхідні пропускні можливості, щоби доставити препарат. Ще 1 млрд доз вакцини планують транспортувати морем.

"Очікується, що закупівля, постачання та розповсюдження вакцини проти COVID-19 буде наймасштабнішою та найшвидшою подібною операцією", — зазначають в організації. 

Протягом найближчих тижнів ЮНІСЕФ планує здійснити оцінку наявних транспортних можливостей, щоб виявити недоліки та майбутні потреби.

У співпраці з Панамериканською організацією охорони здоров'я (PAHO) ЮНІСЕФ координуватиме закупівлі та доставку для 92 країн із низьким та нижчим середнім рівнем доходу якомога швидше та надійніше.

Нагадаємо:

  • Очільник Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреїсус відреагував на позитивні новини про просування у розробці вакцин він коронавірусу. Гебреїсус розраховує, що вакцина допоможе покласти край пандемії COVID-19. 
  • На початку листопада про ефективність своїх вакцин вже заявили Pfizer і BioNTech та Moderna. Так, вакцина Pfizer і BioNTech показала 90% ефективність за підсумками третьої фази досліджень. Через тиждень компанії оголосили, що ефективність вакцини — 95%. Американська компанія Moderna повідомила, що її вакцина від коронавірусу ефективна на 94,5% на третій стадії випробувань.

Повʼязані теми:

Наступна публікація