ЮНІСЕФ готує "спецоперацію" для оперативного постачання вакцини від коронавірусу до 92 країн 

Автор
Лінда Хурані
Дата публікації
Перегляди
659
ЮНІСЕФ готує "спецоперацію" для оперативного постачання вакцини від коронавірусу до 92 країн 

Associated Press

Вакцину країнам із низьким та нижчим середнього рівнем доходу хочуть доставити якомога швидше та якомога безпечніше.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) домовляється про співпрацю з понад 350 партнерами для оперативної постачання вакцини проти коронавірусу 92 країнам світу в межах механізму COVAX. 

Про це повідомляє пресслужба ООН.

ЮНІСЕФ вже обговорила шляхи транспортування близько 2 млрд доз вакцини наступного року з основними світовими компаніями, проінформувавши про необхідні пропускні можливості, щоби доставити препарат. Ще 1 млрд доз вакцини планують транспортувати морем.

"Очікується, що закупівля, постачання та розповсюдження вакцини проти COVID-19 буде наймасштабнішою та найшвидшою подібною операцією", — зазначають в організації. 

Протягом найближчих тижнів ЮНІСЕФ планує здійснити оцінку наявних транспортних можливостей, щоб виявити недоліки та майбутні потреби.

У співпраці з Панамериканською організацією охорони здоров'я (PAHO) ЮНІСЕФ координуватиме закупівлі та доставку для 92 країн із низьким та нижчим середнім рівнем доходу якомога швидше та надійніше.

Нагадаємо:

  • Очільник Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреїсус відреагував на позитивні новини про просування у розробці вакцин він коронавірусу. Гебреїсус розраховує, що вакцина допоможе покласти край пандемії COVID-19. 
  • На початку листопада про ефективність своїх вакцин вже заявили Pfizer і BioNTech та Moderna. Так, вакцина Pfizer і BioNTech показала 90% ефективність за підсумками третьої фази досліджень. Через тиждень компанії оголосили, що ефективність вакцини — 95%. Американська компанія Moderna повідомила, що її вакцина від коронавірусу ефективна на 94,5% на третій стадії випробувань.