Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Заручниками піратів у Камеруні стали троє українських моряків

Наших громадян викрадено та вивезено невідомо куди.

У Гвінейській затоці біля берегів Камеруну озброєні нападники проникли на облавок судна, що належить грецькій компанії, забрали всі цінні речі та захопили чотирьох членів екіпажу. Їх вивезли в невідомому напрямку, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Троє з чотирьох заручників – громадяни України. Вони працювали на судні "Контшіп Оак" – це контенеровоз, який ішов під прапором Ліберії. За попередньою інформацією, пірати на моторному човні підпливли до судна, яке вже стояло в порту міста Дуала в Камеруні. Протистояти нападникам екіпаж не міг, адже зброя на борту заборонена.

ВідеоУ Гвінейській затоці у полон захопили українських моряків

Сталося це ще вихідними у Гвінейській затоці, біля берегів Камеруну, але офіційно інформацію підтвердили лише сьогодні. Відомо, що озброєні пірати проникли на борт корабля, що був пришвартований в камерунському місті Дуала. Забрали всі цінні речі й взяли в заручники чотирьох членів екіпажу.   

У Гвінейській затоці у полон захопили українських моряків

За минулий рік у Гвінейські затоці сталося більше 200 таких нападів. Пірати здебільшого атакують вантажні судна і крадуть пальне та цінні речі, однак дедалі частіше їхньою ціллю стають люди. Заручниками розбійників лише за минулий рік стали 130 осіб. Причина проста – за їхнє поверення пірати отримують навіть більше грошей, ніж коштують здобуті грабунком речі. Країни затоки не раз визнавали, що самі впоратися з проблемою не можуть, тому регулярно проводять навчання й обмінюються інформацією із союзниками. Останні заходи за участі США закінчилися буквально за два тижні до чергового викрадення. "Гвінейська затока – дуже важливий регіон як із комунікаційного погляду, так і з економічного. Тому разом із морськими силами країн затоки намагаємося поліпшити безпеку в регіоні", - зауважив тоді командувач ВМС США в Європі та Африці Джеймс Фогго.

Нині свої сили в регіоні мають 33 країни, періодично чергують 95 суден, 12 літаків та понад 2000 прикордонників і представників берегової охорони. І хоча силовикам вдається запобігати сотням нападів, кількість наскоків продовжує зростати. Українці далеко не вперше стають жертвами – торік пірати захопили в полон 12 наших моряків, іще 5 полонили цьогоріч. У Міністерстві закордонних справ України підтвердили, що про інцидент із "Контшіп Оак" знають. "МЗС уживає заходів у зазначеній надзвичайній ситуації. Водночас публічні коментарі в справі на цьому етапі не сприяють швидкому вирішенню проблеми", - пояснили дипломати. Та нагадали про обнадійливу статистику: всі захоплені за останні два роки піратами українці були визволені.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції